Rekrutacja managerów

Poszukiwanie kandydatów na stanowiska managerskie jest szczególnie złożone.

Jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, by mieć pewność, że kandydat doskonale odnajdzie się w swojej roli.

Przed przystąpieniem do takiego procesu, bardzo dokładnie poznajemy Państwa potrzeby jak i cele które będą stawiane rekrutowanej osobie.

Manager

To wymagający proces

Szczególną rolę odgrywa tu doświadczenie konsultanta,jego wiedza, kompetencje personalne, by kandydat na stanowisko managerskie / dyrektorskie miał poczucie że rozmawia z odpowiednią osobą.

Nasi specjaliści doskonale zdają sobie z tego sprawę, odpowiednio wcześniej przygotowując się do rozmowy.

Wiedzą również, gdzie takie osoby znaleźć i jak z nimi przeprowadzić rozmowę, by mieć pewność, że jest to osoba którą możemy zarekomendować.

Wiemy jak.

Ze swojej strony proponujemy rozwiązania, które pozwalają na wyselekcjonowanie odpowiednich managerów, będącymi ekspertami w swojej branży.

Dzięki metodom headhunterskim, docieramy do osób które odnoszą sukcesy i często nie myślą o zmianie pracy.

To często kandydaci idealni – naszym zadaniem jest ich zaintrygować i przekonać do zainteresowania się Państwa propozycją.

Pytamy o rzeczy które są istotne na przyszłym stanowisku, doprecyzowujemy elementy w CV i wpisujemy je do raportu. Sprawdzamy języki obce.

Ale przede wszystkim sprawiamy, że kandydat czuje się komfortowo. Bo to jak postrzega nas, przenosi się na postrzeganie Państwa.

Women3
Alex Foto

A może jesteś managerem i potrzebujesz profesjonalnego przygotowania przed rozmową na kluczowe stanowisko ?

Jako Sales HR współpracujemy z międzynarodowym konsultantem: Alexem Barszczewskim, z którego doświadczenia możesz skorzystać. Świadczy on specjalną usługę dla osób przygotowujących się do ważnych rekrutacji na poziomach członków zarządu, zarząd-1 oraz zarząd-2 w poważnych firmach.

Poza powyższą grupą, takie profesjonalne przygotowanie ma też sens we wszystkich tych przypadkach, kiedy na stanowisko jest duża konkurencja, kandydat generalnie pasuje do wymagań, a spodziewany koszt przygotowania (zazwyczaj wystarcza 1-2 sesji) stanowi ułamek pierwszego wynagrodzenia w nowym miejscu pracy.

Przy założeniu wystarczającego dopasowania kandydata do wszelkich „twardych” (formalne itp.) wymogów rekrutującej firmy, decydujące znaczenie mają rozmowy i przesłuchania z faktycznymi decydentami na najwyższych szczeblach. W tej fazie niezwykle istotne jest, aby optymalnie rozegrać własne silne strony i być przygotowanym na umiejętne poradzenie sobie z potencjalnymi problemami. Na tym szczeblu konieczne jest bardzo precyzyjne i praktyczne przygotowanie kandydata od poziomu ogólnej narracji, poprzez możliwe scenariusze, które mogą mieć miejsce, aż po użycie konkretnych słów i określeń.

Skorzystanie z opisywanej usługi daje klientowi dostęp do prawie 30 letniego doświadczenia międzynarodowego konsultanta, który od lat w równie skuteczny, co dyskretny sposób wspiera kandydatów na najwyższe stanowiska, w tym też w największych firmach polskich, jak też znanych międzynarodowych.

Przebieg przygotowania:

1. Nawiązanie kontaktu i bezpłatna rozmowa wstępna, która powinna zamknąć się w 45 min.
Od pierwszego kontaktu obowiązuje pełne dochowanie poufności, w razie potrzeby można zacząć
od podpisania NDA. Celami tej rozmowy są:

 • Stwierdzenie wzajemnej kompatybilności
 • Dokładne omówienie sytuacji kandydata i wymogów stanowiska
 • Ustalenie możliwych działań
 • Podjęcie decyzji o współpracy
 • Ustalenie, jakie prace przygotowawcze kandydat ma wykonać przed kolejną sesją

2. Wykonanie przez kandydata umówionych prac przygotowawczych i przesłanie ich doprowadzącego

Intensywna sesja przygotowawcza 1,5h. Celem jest praktyczne wypracowanie optymalnego rozegrania krytycznych elementów rozmowy rekrutacyjnej. Przy dobrej zgodności merytorycznej kandydata z wymaganiami stanowiska, jedna taka sesja może całkowicie wystarczyć.

4. W razie potrzeby dalsze wsparcie w dwóch możliwych formach:

 • Kolejnej sesji 1,5h na takich samych warunkach jak poprzednia. Sesja ta może też obejmować tzw. „lożę zabójców”- przećwiczenie reakcji na ekstremalne pytania i zachowania drugiej strony
 • Doraźnych konsultacji, które po zakończeniu przygotowań będą podsumowane i rozliczone

Sesje odbywają się z użyciem narzędzia Whereby.com – łatwego w użyciu i bezpiecznego narzędzia skandynawskiej firmy. Firma spełnia wymagania RODO a transfer jest szyfrowany end-to-end.

Cena:

 1. Wszelkie działania do pierwszej sesji 1,5h są bezpłatne.
 2. Sesja przygotowawcza 1,5h (pkt. 3) kosztuje 2.000 zł +VAT
 3. Ewentualna następna taka sesja kosztuje 2.000 zł +VAT
 4. Ewentualne konsultacje ad hoc sumowane w czasie:
  • Do w sumie 10 min– bezpłatne
  • Powyżej przeliczone według skonsumowanego czasu – stawka 1.500 zł/h

Kontakt bezpośrednio do Alexa: kontakt@alexba.eu

Sprawdź również: alexba.eu

Light

Jak możemy Ci pomóc ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI