Blog SALES HR


Dla pracodawców

 • Dla pracodawców

  Jak zmniejszyć rotację pracowników?

  Zbyt wysoki wskaźnik rotacji pracowników jest sygnałem alarmującym, który powinien skłonić pracodawcę do wdrożenia działań naprawczych. Jeżeli bowiem skład kadry ciągle się zmienia oznacza to, że niektóre obszary i procesy w firmie szwankują. W tym artykule przedstawimy cztery strategie pomagające zatrzymać zatrudnionych, a tym samym uniknąć niepotrzebnych kosztów rekrutacji oraz utrzymać wysokie morale w zespole. Sprawdź, jak zmniejszyć rotację pracowników.

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  4 powody, dla których warto oddelegować proces rekrutacji do SalesHR

  Jak poprawnie przeprowadzić proces rekrutacyjny, aby do Twojego zespołu trafili najlepsi specjaliści? Co zrobić, aby przebieg rekrutacji nie był nadmiernym obciążeniem dla całej organizacji? W tym artykule przedstawimy 4 argumenty, dla których warto to zadanie oddelegować agencji doradztwa personalnego Sales HR.

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Duża rotacja pracowników w firmie – jakie są jej przyczyny?

  Fluktuacja kadr jest procesem naturalnym. Utrzymywana na odpowiednim poziomie, powinna być traktowana jako zjawisko pozytywne. Dzięki naturalnej wymianie pracowników firma otwiera się na nowe talenty, a zespół zyskuje świeży impuls do działania. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy duża rotacja pracowników destabilizuje działanie całej organizacji i naraża ją na dodatkowe koszty. Jak obliczyć wskaźnik rotacji i jakie są przyczyny tego zjawiska?

  Czytaj więcej

Dla kandydatów

 • Dla kandydatów

  O czym nie mówić podczas rozmowy rekrutacyjnej?

  Dostałaś/dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Teraz gorączkowo zbierasz informacje o firmie, starasz się przygotować odpowiedzi na pytania, które może zadać rekruter. Czytasz poradniki o tym, jak konstruować swoje wypowiedzi, by zwiększyć szansę na zdobycie pracy. Może się jednak zdarzyć, że w sytuacji stresowej powiesz spontanicznie coś, co je zaprzepaści. Dowiedz się, czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej i czym najlepiej zastąpić niefortunne stwierdzenia.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  Jak zwiększyć koncentrację w pracy?

  Umiejętność skupienia uwagi na jednej czynności przez dłuższy czas pozwala rozwiązywać skomplikowane problemy i w efektywny sposób wykonywać obowiązki zawodowe. Jednak utrzymanie koncentracji to nie lada wyzwanie: praca w open space, nieustannie dzwoniący telefon, dziesiątki maili i powiadomień dziennie skutecznie to uniemożliwiają. Co możesz zrobić, by poprawić swoją efektywność w pracy? Poznaj sposoby na problemy z koncentracją.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  Jak mówić o byłym pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej?

  Po pewnym czasie pracy w firmie, w której nie czujesz się dobrze, postanawiasz poszukać zatrudnienia gdzie indziej. Jednak na rozmowie kwalifikacyjnej rekruter chce sprawdzić powody Twojego odejścia, a potem nowy szef podpytuje o byłego pracodawcę. Jak zachować się w takiej sytuacji? Czego nie mówić na spotkaniu rekrutacyjnym, aby nie zaszkodzić swojemu wizerunkowi? Sprawdź!

  Czytaj więcej