Blog SALES HR


Dla pracodawców

 • Dla pracodawców

  Skuteczna komunikacja w zespole – jak manager może ją wspierać?

  Praca zdalna lub hybrydowa to ostatnio największe wyzwanie, które skłania managerów do poszukiwań nowych rozwiązań, ulepszania dotychczasowych praktyk, mogących zoptymalizować działanie pracowników. Liderzy, którzy doceniają potencjał skutecznej komunikacji w zespole i potrafią go rozwijać, odnotowują szereg korzyści, przekładających się na rozwój całej firmy. Komunikacja wewnętrzna bowiem to nie tylko kaskadowe przekazywanie informacji lecz znacznie więcej.

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Sygnały, po których poznasz kiepskiego pracownika na rozmowie o pracę

  Zrekrutowanie odpowiedniego kandydata to proces wymagający czujności na każdym etapie. Jeśli już dokonałaś/dokonałeś selekcji aplikacji, i zaprosiłaś/zaprosiłeś wybrane osoby na spotkanie, przed Tobą kluczowy moment rekrutacji. Jak rozpoznać, czy kandydat sprawdzi się na danym stanowisku? Czy pierwsze wrażenie zawsze mówi prawdę o naszym rozmówcy? Jakie są sygnały, po których poznasz kiepskiego pracownika?

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Narzędzia Direct Search, czyli jak pomóc sobie w rekrutacji specjalistów

  Coraz częściej tradycyjne podejście do rekrutacji przestaje być skuteczne. Opublikowanie ogłoszenia, a następnie selekcja nadesłanych aplikacji nie daje już gwarancji, że trafią do Ciebie pracownicy, których potrzebujesz. Okazuje się, że w wielu przypadkach pozyskiwanie kandydatów metodą Direct Search jest znacznie bardziej efektywne, choć wymaga nieco więcej wysiłku. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie platformy i narzędzia Direct Search wykorzystać, by ułatwić sobie to zadanie.

  Czytaj więcej

Dla kandydatów

 • Dla kandydatów

  Trudny klient – jak sobie z nim radzić?

  Skuteczni handlowcy wyróżniają się nie tylko wysokimi wynikami sprzedaży produktów lub usług. W tym zawodzie bardzo ważna jest również umiejętność polegająca na budowaniu pozytywnej relacji z kontrahentami firmy oraz rozwiązywaniu ich problemów. Z reguły to zadanie przynosi sporo satysfakcji. Czasem jednak na horyzoncie pojawić się może trudny klient, którego obsługa będzie wymagała cierpliwości, znajomości sztuki dyplomacji, odporności na stres.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  Czym kierować się przy wyborze zawodu?

  Na wybór zawodu składa się wiele wcześniejszych decyzji: od tego, jaką ścieżkę edukacyjną podejmiemy po to, jak rozwijamy nasze pasje i zainteresowania. Nie jest prawdą, że obrany kierunek studiów czy pierwsze doświadczenia zawodowe mają determinujący wpływ na całą karierę. Przy odpowiedniej dawce motywacji, zawód można zmienić w późniejszych latach. W tym artykule pomożemy Ci zidentyfikować czynniki trafnego wyboru zawodu i podpowiemy, jak się przygotować do nowego etapu w karierze.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  Jak i gdzie szukać pracy? Podstawowe błędy i najlepsze sposoby

  Od dłuższego czasu bezskutecznie ubiegasz się o pracę, a brak efektów przyprawia Cię o ból głowy? Straciłeś/straciłaś właśnie zatrudnienie i nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania nowej pracy? A może borykasz się z syndromem wypalenia zawodowego, w związku z czym chcesz się rozejrzeć na runku pracy? W każdym przypadku ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Dowiedz się, jak i gdzie szukać pracy i jakich błędów się wystrzegać.

  Czytaj więcej