Blog SALES HR


Dla pracodawców

 • Dla pracodawców

  Firma headhunterska – czym się zajmuje?

  Na rynku pracy obserwujemy ciągły wzrost zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Trend ten ma przełożenie na sposób prowadzonych rekrutacji: coraz trudniej pozyskać do firmy eksperta bez wsparcia profesjonalnej agencji. Dowiedz się, czym się zajmuje firma headhunterska i czy warto nawiązać z nią współpracę.

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Czym różni się umowa zlecenie od umowy o dzieło?

  Pomimo dzielących ich różnic, obie umowy muszą być opracowane w zgodzie z przepisami prawnymi kodeksu cywilnego. Ważne jest również takie sformułowanie zapisów, aby jednoznacznie określić rodzaj zobowiązań obu stron. Tylko wtedy będzie możliwe prawidłowe oskładkowanie i opodatkowanie umowy. Wielu przedsiębiorców ma całkiem spory problem z rozróżnieniem umowy o dzieło i zlecenia. Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny w podjęciu decyzji.

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Dlaczego warto korzystać z usług firm rekrutacyjnych?

  Z usług firm rekrutacyjnych korzystają zarówno kandydaci, jak i pracodawcy. Jednak ci ostatni mają najwięcej do zyskania dzięki skorzystaniu z profesjonalnego wsparcia w pozyskiwaniu pracowników. Współpraca z firmą rekrutacyjną przełoży się na długofalowy sukces biznesowy przedsiębiorstwa oraz pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

  Czytaj więcej

Dla kandydatów

 • Dla kandydatów

  Jak napisać CV w 2021 roku? Porady eksperta

  Wysłanie do potencjalnego pracodawcy życiorysu zawodowego to pierwszy krok na drodze do nowej pracy. Jednak skorzystanie z CV, które zostało przygotowane na potrzeby innej rekrutacji, jakiś czas temu, to ogromny błąd, nawet jeśli zaktualizowaliśmy informacje o zatrudnieniu. Trendy w tworzeniu CV ciągle się zmieniają i warto za nimi podążać, by nasze dokumenty aplikacyjne wywarły pozytywne wrażenie na rekruterze. Oto krótki poradnik, jak pisać CV do pracy w 2021 roku.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  Umowa zlecenie a umowa o pracę – cechy, różnice i korzyści

  Dla pracownika najkorzystniejszą formą zatrudnienia jest umowa o pracę. Jednak dynamicznie zmieniające się regulacje prawne oraz sytuacja gospodarcza często skłania pracodawców do zatrudniania załogi na umowach zlecenie. Jakie są podstawowe różnice między umową zlecenie a umową o pracę? Jakie korzyści dla pracowników gwarantują poszczególne formy zatrudnienia? W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  O co mogą pytać na rozmowie kwalifikacyjnej?

  Przebieg danej rekrutacji uzależniony jest od wielu czynników, takich jak rodzaj stanowiska, kultura organizacyjna firmy czy doświadczenie kandydata. Jednak można wyszczególnić grupę pytań, które niemal na pewno zostaną zadane osobie ubiegającej się o pracę. Oto najczęściej pojawiające się pytania na rozmowie rekrutacyjnej. Sprawdź, czy umiesz odpowiedzieć na każde z nich!

  Czytaj więcej