Blog SALES HR


Dla pracodawców

 • Dla pracodawców

  Rekrutacja menadżerów – przykłady pytań na rozmowie kwalifikacyjnej

  Kluczowym czynnikiem rozwoju organizacji jest utalentowana kadra menadżerska. Jednak pozyskanie lidera, który swą charyzmą i kompetencjami pociągnie za sobą ludzi i zbuduje przewagę firmy na rynku nie jest zadaniem prostym. Na czym polega skuteczna rekrutacja menadżerów? Jakie pytania zadać kandydatom, by mieć pewność, że sprawdzą się na danym stanowisku?

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Dobre praktyki w rekrutacji – o czym warto pamiętać?

  Rekrutacja to jeden z kluczowych procesów w firmie. Odpowiednio dobrane osoby w zespole są kluczem do biznesowego sukcesu całej organizacji, dlatego dbałość o każdy szczegół podczas pozyskiwania pracowników jest tak istotna. Sprawdź, jakie czynniki wpływają na efektywność tego procesu, jakie są dobre praktyki w rekrutacji i kiedy warto zdecydować się na wsparcie agencji doradztwa personalnego.

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Planowanie procesu rekrutacyjnego. Część 2.

  W poprzedniej części naszego poradnika opisaliśmy, jakie dokumenty należy stworzyć, aby odpowiednio przygotować się do pozyskania nowych pracowników do firmy. W tym artykule zebraliśmy informacje, które pomogą Ci skuteczne dotrzeć do kandydatów oraz zadbać o sprawną realizację poszczególnych zadań. Dzięki tej wiedzy, planowanie procesu rekrutacyjnego nie powinno stwarzać Ci już więcej żadnych trudności.

  Czytaj więcej

Dla kandydatów

 • Dla kandydatów

  Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej związane z pandemią

  Pandemia odcisnęła piętno na życiu zawodowym każdego z nas, choć w różnym stopniu. Konieczność pracy w trybie home office, zaadoptowania się do wymuszonych przez covid zmian w funkcjonowaniu firmy lub nawet poszukiwanie nowego zatrudnienia – to wyzwania, z którymi wielu pracownikom przyszło się zmierzyć. W związku z tym, rekruterzy często sięgają po pytania, które mogą im pokazać, jak kandydat zaadoptował się do nowej, kryzysowej sytuacji.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  Jak stworzyć wideo CV i kiedy warto to zrobić?

  Szukasz sposobu, by wyróżnić swoją kandydaturę i przykuć uwagę rekruterów? Zastanawiasz się, czy nagranie życiorysu zawodowego w formie filmiku to dobry pomysł? Chciałbyś/chciałabyś poznać kilka trików dotyczących tej forma dokumentu aplikacyjnego? Ten poradnik pomoże Ci podjąć decyzję, czy wideo CV jest dla Ciebie i podda kilka trików pomocnych przy nagrywaniu.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  7 najczęściej popełnianych błędów w CV

  Zastanawiasz się, dlaczego mimo wysłania swoich dokumentów aplikacyjnych do wielu firm, Twój telefon milczy? Możliwe, że nieświadomie popełniłeś/popełniłaś jakieś błędy w CV, które skutecznie przekonują rekruterów, aby odrzucić Twoją kandydaturę. Zobacz, jak stworzyć swój życiorys, który zaprezentuje Cię w jak najlepszym świetle.

  Czytaj więcej