Blog SALES HR


Dla pracodawców

 • Dla pracodawców

  Co to jest stay interview i dlaczego warto wprowadzić to narzędzie do organizacji?

  Wprowadzenie stay interview do strategii zarządzania pracownikami to dobry sposób, by dowiedzieć się, co jest ważne dla członków Twojego zespołu i uniknąć ich wypalenia — na długo przed tym, zanim zdecydują się znaleźć inną pracę. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest stay interview, dlaczego ta procedura jest tak bardzo cenna dla organizacji i jakie pytania warto zadać.

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Co to jest performance management?

  W związku z niedoskonałościami starszych strategii zarządzania ludźmi w firmie opracowano nowe, inteligentne rozwiązanie: performance management. Z tego artykułu dowiesz się, co to jest, jakie są podstawowe zasady zarządzania efektywnością oraz jak wdrożyć to narzędzie w organizacji.

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Zatrudnianie osób niepełnosprawnych – co warto wiedzieć

  Stworzenie w firmie miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami wiąże się dla pracodawcy zarówno z zobowiązaniami, jak i konkretnymi korzyściami, nie tylko finansowymi. Organizacja może bowiem zyskać lojalnego pracownika, który będzie pracował efektywnie, sumiennie oraz z pełnym zaangażowaniem, jeżeli tylko zostaną mu zapewnione odpowiednie warunki pracy. O czym pamiętać decydując się na zatrudnianie osób niepełnosprawnych? Jakie przywileje i obowiązku ciążą na pracodawcy?

  Czytaj więcej

Dla kandydatów

 • Dla kandydatów

  Jak pisać oficjalne maile krok po kroku – wytyczne służbowej korespondencji

  Znajomość e-mailowego savoir vivre’u jest pomocna w trakcie rekrutacji, podczas pełnienia służbowych obowiązków, ale i w życiu prywatnym, np. podczas korespondencji z obsługą klienta sklepu internetowego. Jak pisać, by wykazać się kulturą osobistą i nie popełnić gafy? Jakie zwroty będą najbardziej neutralne, które sformułowania odchodzą do lamusa? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czym charakteryzuje się e-mail formalny.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  Mail z CV – co napisać?

  Coraz częściej kandydaci, zainteresowani danym ogłoszeniem rekrutacyjnym, mogą wysłać swoje dokumenty aplikacyjne poprzez dedykowany system, bez konieczności logowania się do skrzynki pocztowej. Nadal jednak zdarzają się sytuacje, w których wysłanie spersonalizowanego maila z CV jest konieczne. Z tego artykułu dowiesz się, jak zatytułować maila z CV, co wpisać w jego treści oraz czego unikać.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  Kiedy należy się odprawa pracownikowi?

  Odprawa to jednorazowe, pieniężne zadośćuczynienie wypłacane pracownikowi za utratę pracy nie z jego winy. Regulacje dotyczące tego zagadnienia zostały ujęte w Ustawie o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, z dnia 13 marca 2003 roku. Według zapisów odprawa może być przyznana pracownikom zwalnianym grupowo lub w trybie indywidualnym. Sprawdź, kiedy należy się odprawa i w jakiej wysokości.

  Czytaj więcej