Blog SALES HR


Dla pracodawców

 • Dla pracodawców

  Pokolenie Z – co to jest i jak przyciągnąć do firmy kandydatów z tego pokolenia?

  Jeśli chcesz skutecznie prowadzić rekrutacje, a następnie zatrudnić lojalnego, dobrze dopasowanego do wartości firmy pracownika, współpracować z nim owocnie przez lata, odpowiedz sobie na pytanie, z jakiej generacji jest Twój idealny kandydat. Ta informacja powinna wpłynąć na treść ogłoszenia o pracę, przebieg rekrutacji, sposób komunikacji, rodzaj zarządzania i kształt polityki personalnej firmy. Z tego artykułu dowiesz się co to jest pokolenie Z, jaka jest jego charakterystyka oraz na co zwrócić uwagę przy pozyskiwaniu zoomerów do organizacji.

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Program poleceń pracowniczych – wszystko, co powinieneś wiedzieć

  Czasy biernego oczekiwania na kandydatów zapewne bezpowrotnie minęły. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w której na rynku pracy więcej jest ofert niż chętnych do podjęcia zatrudnienia. Dlatego ogromną przewagę zdobywają firmy, które wdrożyły do swojej strategii program poleceń pracowniczych. Z tego artykułu dowiesz się czym jest taki system oraz jak go wdrożyć do organizacji.

  Czytaj więcej
 • Dla pracodawców

  Pozapłacowe czynniki motywowania pracownika

  Jak zarządzać ludźmi w firmie, aby utrzymać ich motywację na wysokim poziomie? Same czynniki finansowe mogą nie wystarczyć, choć niewątpliwie mają one niebagatelny wpływ na satysfakcję oraz efektywne wykonywanie obowiązków przez zatrudnionych. Aby w pełni wykorzystać potencjał osób pracujących w firmie, warto jest sięgnąć również po pozapłacowe czynniki motywowania. Są one dobrym rozwiązaniem, ponieważ zwiększają wachlarz możliwości gratyfikacyjnych, a także wpływają na poziom motywacji wewnętrznej pracowników.

  Czytaj więcej

Dla kandydatów

 • Dla kandydatów

  Specjalista ds. kadr i płac – zakres obowiązków i zarobki

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy zawodowe stoją obecnie przed specjalistami ds. kadr i płac? Jesteś na etapie wyboru ścieżki zawodowej lub szukasz pracy w tym zawodzie? Być może już pracujesz w kadrach i myślisz o awansie? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania: jakie wymagania stawiane są kandydatom, jaki jest zakres obowiązków osób zatrudnionych w kadrach, oraz na jakie zarobki mogą liczyć. Zapraszamy do lektury.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  „Gdzie widzisz siebie za 5 lat” – jak odpowiedzieć na to pytanie?

  „Gdzie widzisz siebie za 5 lat” – jedno z popularniejszych tematów – przysparza kandydatom sporo problemów. Jak bowiem przewidzieć, co stanie się za pół dekady? W tym artykule pokażemy Ci, co w odpowiedzi warto zawrzeć, aby podnieść swoje szanse na zatrudnienie.

  Czytaj więcej
 • Dla kandydatów

  Umiejętności interpersonalne – czym są i jak rozwijać swoje zdolności?

  Pracodawcy przywiązują coraz większą wagę do kompetencji interpersonalnych. Pracownicy odznaczający się wysokim poziomem takich umiejętności lepiej komunikują się z zespołem, są skuteczniejsi w kontaktach z klientami, dobrze pracują w grupie oraz efektywnie zarządzają swoimi zadaniami. Czym tak naprawdę są zdolności interpersonalne? Czy wrodzone predyspozycje lub ich brak determinują ścieżkę zawodową? Sprawdź!

  Czytaj więcej