Historie sukcesów

Nasza praca i działania, które prowadzimy to przede wszystkich nastawienie na jak najwyższą skuteczność w poszukiwaniach idealnych kandydatów na wymagające stanowiska.

Zapoznaj się z historiami naszych klientów i sprawdź jak pomogliśmy im znaleźć najlepsze możliwe kandydatury do zespołów.

 • Kiedy na przeszkodzie stoi pandemia...

  Klient: centrum SSC z siedzibą w Krakowie

  Zobacz więcej

  Wyzwanie: szybka rekrutacja na stanowisko GL Accountant z hiszpańskim

  Klient poza doświadczeniem w księgowości u potencjalnego kandydata, wymagał także biegłej znajomości języka hiszpańskiego. Postanowiliśmy uderzyć dużą kampanią bezpośrednio w rynek hiszpański. Spośród wielu kandydatów, wyłoniła się jedna kandydatka, która przeszła pozytywnie przez wszystkie etapy rekrutacyjne i została zatrudniona.

  Była bardzo podekscytowana przylotem do Polski, wizją relokacji do Krakowa i rozpoczęciem nowej przygody zawodowej. Niestety nikt nie mógł przewidzieć, że koronawirus wszystko pokrzyżuje. Kwarantanna, zamknięte granice, gospodarka stoi, brak pewności czy w ogóle kiedykolwiek wrócimy do normalności. Na szczęście nasz klient nie zrezygnował z naszej kandydatki. Czekała ona trzy miesiące na możliwość relokacji przy otwarciu granic i rozpoczęciu pracy.

  Przez cały czas byliśmy z nią w kontakcie, zapewniając że nic się nie zmieniło. To dało jej poczucie bezpieczeństwa. Już od ponad miesiąca pracuje w jednej z krakowskich korporacji i poznaje uroki tego miasta.

  Zwiń
 • Ekspresowa rekrutacja

  Klient: centrum SSC z siedzibą w Krakowie

  Zobacz więcej

  Wyzwanie: pozyskanie specjalisty z j. francuskim przed końcem miesiąca

  Czy da się zatrudnić doświadczonego kandydata w pięć dni?
  Nasze doświadczenie udowadnia, że tak! Pokazuje też, jak ważne w rekrutacji jest pozostawanie w kontakcie z kandydatem. Jeden z naszych klientów zlecił nam pilną rekrutację na stanowisko starszego specjalisty z językiem francuskim. Pozycja wymagała kilkuletniego doświadczenia w obsłudze klienta.

  Dzięki temu, że pozostajemy w kontakcie z naszymi kandydatami z różnych procesów, udało się znaleźć w naszej bazie osobę, która swoim profilem idealnie wpisywała się w projekt. Po przedstawieniu oferty, pani również wyraziła duże zainteresowanie stanowiskiem. To pozwoliło na przesłanie rekomendacji kandydatki w zaledwie trzy godziny po otrzymaniu zlecenia.

  Dwa dni później pani była już po screenie z rekruterem wewnętrznym i zaproszeniem na rozmowę o pracę. Pierwotnie interview miało odbyć się w siedzibie firmy po około tygodniu – kandydatka mieszkała wówczas w innym mieście. Ostatecznie jednak zdecydowano, że warto przeprowadzić je w formie wideokonferencji. Dzięki temu po kolejnych dwóch dniach manager mógł podjąć decyzję o zatrudnieniu, a kandydatka podpisać ofertę.

  Zwiń
 • Nieoczekiwane przebranżowienie

  Klient: centrum BPO z siedzibą w Krakowie

  Zobacz więcej

  Wyzwanie: pozyskanie 10 kandydatów z j.francuskim poziom C1-C2

  Elastyczność w stosunku do wykonywanej pracy i gotowość do relokacji od lat zaliczane są przez ekspertów do najbardziej pożądanych cech dobrego pracownika. Stwierdzenie to potwierdziło się podczas jednej z rekrutacji, którą mieliśmy przyjemność prowadzić. Wśród wielu kandydatów, na stanowisko z językiem francuskim zgłosił się do nas nietuzinkowy kandydat.

  Okazało się, że to szwajcarski sportowiec reprezentujący barwy swojego kraju na międzynarodowych zawodach. Po kilkunastu latach kariery uznał, że warto poszukać nowej ścieżki zawodowej i postanowił zmienić kraj zamieszkania.
  Zależało mu, by przeprowadzić się do Krakowa, ponieważ posiada w okolicy kolegów, których poznał podczas sportowych konkursów zimowych organizowanych w Polsce, gdzie w Polsce jest to niemal sport narodowy.

  Porozmawialiśmy z nim, szeroko opisaliśmy możliwości wynikające ze stanowiska które mieliśmy przyjemność rekrutować. Nasz klient był otwarty na osoby bez doświadczenia, ale za to z kompetencjami językowymi, silną motywacją i chęcią do rozwoju. Dlatego też mogliśmy zarekomendować kandydata do firmy. Pan świetnie zaprezentował się na każdym etapie procesu rekrutacyjnego i został zatrudniony w jednej z krakowskich korporacji. Swoim charakterem szybko zjednał sobie sympatię całego zespołu. Pracuje do dziś.

  Zwiń
 • Tylko jedna szansa na rozmowę

  Klient: północno-amerykańska firma z fabryką w małopolsce

  Zobacz więcej

  Wyzwanie: pozyskanie kluczowej osoby działającej w niszowej branży

  Nasz klient zlecił nam poszukiwanie osoby na stanowisko Dyrektora Sprzedaży.
  Branża w której działał jest bardzo niszowa – w Polsce działały trzy tego typu firmy w tym jedna była liderem. Pracowała tam osoba która świetnie znała rynek i obracała się w środowisku, w którym klient planował spore inwestycje.

  Ponieważ dotarcie do niej było trudne, poprzez naszą sieć kontaktów i znajomości dotarliśmy do osoby która znała docelowego kandydata. Przygotowaliśmy się do tej rozmowy, kandydat z początku oponował ale ostatecznie wyraził zainteresowanie. Pośredniczyliśmy w licznych negocjacjach na linii przyszły pracodawca-pracownik. Cały proces miał wysoki stopień poufności. Ostatecznie, po dwóch miesiącach rozmów, została podpisana umowa. W tym momencie dzięki dołączeniu na pokład tej osoby, firma dynamicznie rozpoczęła rekrutację na inne stanowiska i wyrasta na lidera w swojej branży w Europie.

  Zwiń
 • Pierwsze kroki w biznesie

  Klient: wiodący producent oprogramowania IT

  Zobacz więcej

  Wyzwanie: rekrutacja w niewielkim budżecie osoby ambitnej na stanowisko juniorskie do sprzedaży

  Początkiem roku 2019 dla jednego z naszych klientów, firmy zajmującej się tworzeniem systemów IT, poszukiwaliśmy pracownika na stanowisko specjalisty ds. doradztwa biznesowego. Nasz klient był otwarty na różne propozycje, zależało mu jedynie na pracowniku, który jest zmotywowany i ambitny, wiedział że taką osobę będzie w stanie nauczyć wszystkiego od początku.

  Mieliśmy wielu potencjalnie adekwatnych kandydatów na to stanowisko, ale naszą szczególną uwagę zwróciło CV młodej i bardzo pracowitej studentki, która dotąd podejmowała jedynie dorywcze prace związane z utrzymaniem czystości, ponieważ nie była w stanie pogodzić nauki z pracą biurową na pełen etat. Co ją wyróżniało? Przede wszystkim motywacja, chęć rozwoju i nauki, ale co najważniejsze otwartość, determinacja i skoncentrowanie na cel.

  Po przesłaniu klientowi rekomendacji on również dostrzegł w niej ogromny potencjał, a kandydatka otrzymała propozycje pracy. Jesteśmy bardzo dumni z tej historii, ponieważ wiemy, że dzięki tej szansie młoda studentka poczyniła ogromny krok na przód w rozwoju swojej kariery zawodowej. Dziś odnosi sukcesy jako Business Development Managerka.

  Zwiń
 • Warto rozmawiać ze wszystkimi

  Klient: producent oprogramowania do rekrutacji

  Zobacz więcej

  Wyzwanie: rekrutacja osoby niemieckojęzycznej do wsparcia implementacji systemów IT.

  Marketing szeptany
  W swojej pracy na co dzień mamy przyjemność rozmawiać z wieloma osobami, które szukają pracy. Zdarza się tak, że kandydaci mają wyższe oczekiwania niż to co obecnie możemy im zaproponować. Bardzo ważną zasadą, jaką się kierujemy jest utrzymywanie kontaktu z takimi osobami. Branża rekruterska jest niesamowicie dynamiczna, a nowe oferty pojawiają się z dnia na dzień.
  Jakiś czas temu prowadziliśmy rekrutację na stanowisko Specjalisty ds. implementacji systemów IT dla jednej z firm, zajmującej się tworzeniem systemów ATS, które usprawniają pracę rekruterów.

  Stanowisko nie należało do łatwych, klientowi zależało na biegłości dwóch języków obcych, oraz kilkuletnim doświadczeniu na podobnym stanowisku. Swoje poszukiwania rozpoczęliśmy od kandydata, kontaktowanego kilka miesięcy wcześniej w kontekście innego stanowiska, którego doświadczenie i umiejętności pokrywały się z oczekiwaniami firmy. Niestety kandydat podjął już pracę i w najbliższym czasie nie zamierzał jej zmieniać. Wspomniał jednak, że ma kolegę, który mógłby być zainteresowany.

  Po umówieniu się na rozmowę, byliśmy zachwyceni. Kandydat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Został wysłany na rozmowę rekrutacyjną, a po dwóch dniach otrzymał ofertę pracy. Ta sytuacja pokazuje, że warto pozostawać w stałym kontakcie z kandydatami, nawet jeśli na ten moment nie jesteśmy w stanie im pomóc. Drogą poleceń można znaleźć idealnego kandydata.

  Zwiń