Blog SALES HR - Dla pracodawcy

  Sales HR

  Firma headhunterska – czym się zajmuje?

  Na rynku pracy obserwujemy ciągły wzrost zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Trend ten ma przełożenie na sposób prowadzonych rekrutacji: coraz trudniej pozyskać do firmy eksperta bez wsparcia profesjonalnej agencji. Dowiedz się, czym się zajmuje firma headhunterska i czy warto nawiązać z nią współpracę.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Czym różni się umowa zlecenie od umowy o dzieło?

  Pomimo dzielących ich różnic, obie umowy muszą być opracowane w zgodzie z przepisami prawnymi kodeksu cywilnego. Ważne jest również takie sformułowanie zapisów, aby jednoznacznie określić rodzaj zobowiązań obu stron. Tylko wtedy będzie możliwe prawidłowe oskładkowanie i opodatkowanie umowy. Wielu przedsiębiorców ma całkiem spory problem z rozróżnieniem umowy o dzieło i zlecenia. Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny w podjęciu decyzji.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Dlaczego warto korzystać z usług firm rekrutacyjnych?

  Z usług firm rekrutacyjnych korzystają zarówno kandydaci, jak i pracodawcy. Jednak ci ostatni mają najwięcej do zyskania dzięki skorzystaniu z profesjonalnego wsparcia w pozyskiwaniu pracowników. Współpraca z firmą rekrutacyjną przełoży się na długofalowy sukces biznesowy przedsiębiorstwa oraz pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy – krok po kroku

  Wiele branż od dłuższego czasu notuje deficyt pracowników na rynku pracy. Stąd też rosnące zainteresowanie przedsiębiorców możliwością zatrudnienia osób pochodzenia ukraińskiego. W tym artykule szczegółowo wyjaśniamy, jak zatrudnić pracownika z Ukrainy. Poniższe rady będą dotyczyły również innych cudzoziemców, z krajów takich jak Rosja, Białoruś, Mołdawia, Gruzja i Armenia.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Agencja doradztwa personalnego – czym się zajmuje?

  Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, że najcenniejszym kapitałem w biznesie są ludzie. Bez utalentowanych, samodzielnych i zmotywowanych pracowników nawet najlepsza strategia może nie przynieść pożądanych efektów. Dlatego gdy mierzysz się z trudnościami w rekrutacji załogi lub w zarządzaniu ich potencjałem, warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej w tym obszarze firmy. Czym zajmuje się agencja doradztwa personalnego? Co konkretnie zyskasz dzięki współpracy z ekspertami ds. HR? Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Rekrutacja menadżerów – przykłady pytań na rozmowie kwalifikacyjnej

  Kluczowym czynnikiem rozwoju organizacji jest utalentowana kadra menadżerska. Jednak pozyskanie lidera, który swą charyzmą i kompetencjami pociągnie za sobą ludzi i zbuduje przewagę firmy na rynku nie jest zadaniem prostym. Na czym polega skuteczna rekrutacja menadżerów? Jakie pytania zadać kandydatom, by mieć pewność, że sprawdzą się na danym stanowisku?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Dobre praktyki w rekrutacji – o czym warto pamiętać?

  Rekrutacja to jeden z kluczowych procesów w firmie. Odpowiednio dobrane osoby w zespole są kluczem do biznesowego sukcesu całej organizacji, dlatego dbałość o każdy szczegół podczas pozyskiwania pracowników jest tak istotna. Sprawdź, jakie czynniki wpływają na efektywność tego procesu, jakie są dobre praktyki w rekrutacji i kiedy warto zdecydować się na wsparcie agencji doradztwa personalnego.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Planowanie procesu rekrutacyjnego. Część 2.

  W poprzedniej części naszego poradnika opisaliśmy, jakie dokumenty należy stworzyć, aby odpowiednio przygotować się do pozyskania nowych pracowników do firmy. W tym artykule zebraliśmy informacje, które pomogą Ci skuteczne dotrzeć do kandydatów oraz zadbać o sprawną realizację poszczególnych zadań. Dzięki tej wiedzy, planowanie procesu rekrutacyjnego nie powinno stwarzać Ci już więcej żadnych trudności.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak zaplanować skuteczny proces rekrutacyjny? Część 1.

  Odpowiednie przygotowanie oraz dbałość o szczegóły w planowaniu rekrutacji to czynniki, które zabezpieczą Cię przed błędnymi decyzjami kadrowymi, a tym samym – przed niepotrzebnymi kosztami. Jak skonstruować opis stanowiska? Jak zdefiniować idealnego kandydata? O czym pamiętać układając mapę drogową rekrutacji w firmie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zaplanować skuteczny proces rekrutacyjny.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  5 oznak, że potrzebujesz agencji rekrutacyjnej

  Zatrudnienie agencji rekrutacyjnej to już nie nowe rozwiązanie na polskim rynku pracy, jednak wciąż wiele firm woli przeprowadzać procesy pozyskiwania pracowników samodzielnie. Nie decydują się na outsourcing z obawy przed kosztami oraz utratą kontroli nad przebiegiem całego projektu. Czy słusznie? W tym artykule przedstawimy 5 oznak, że potrzebujesz agencji rekrutacyjnej i co zyskasz dzięki nawiązaniu takiej współpracy.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Cechy idealnego handlowca w procesie rekrutacji

  Co sprawia, że niektórzy pracownicy sprzedaży osiągają ponadprzeciętne wyniki finansowe, inni zaś, mimo wielu starań, rzadko są w stanie sprostać wskaźnikom? Jak sprawdzić cechy idealnego handlowca w procesie rekrutacji? Po czym poznać, że kandydat nie odnajdzie się na stanowisku, które oferujesz? Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Headhunting – na czym polega?

  Mimo dużych zmian na rynku pracy, będących efektem pandemii, nadal możemy obserwować spory niedobór pracowników wysoko wykwalifikowanych względem dostępnych miejsc pracy. Dlatego tradycyjne metody rekrutacji w takich obszarach, jak choćby IT czy zarządzanie sprzedażą, rzadko przynoszą oczekiwane rezultaty. Odpowiedzią na trudności w znalezieniu idealnego pracownika na odpowiedzialne, wymagające stanowisko pracy jest headhunting.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Outsourcing procesów rekrutacji – dla kogo i po co?

  Pozyskanie utalentowanych pracowników to inwestycja, która się opłaci. Wszak ludzie są tym czynnikiem, który najczęściej decyduje o powodzeniu organizacji i pozwala wyprzedzić konkurencję. Jeśli poszukasz sposobu na skuteczną i szybką rekrutację, z pewnością spotkałeś się z terminem RPO (ang. Recruitment Process Outsourcing), czyli outsourcing procesu rekrutacji. W tym artykule omówimy najważniejsze aspekty tej usługi, być może rozwiewając Twoje wątpliwości.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną? 5 zasad dobrego spotkania z kandydatem

  Pozyskanie dla firmy odpowiednich pracowników z pewnością przełoży się na jej sukces. Jeżeli stoisz przed zadaniem zatrudnienia w swoim przedsiębiorstwie nowego członka załogi bez wsparcia specjalistów HR, ten krótki poradnik pomoże Ci uniknąć błędów i wybrać właściwą osobę. Zobacz, jak przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną, która okaże się owocnym spotkaniem dla obu stron.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Executive search – co to jest i kiedy warto skorzystać z tej usługi?

  Zamieszczanie ogłoszeń czy korzystanie z własnej bazy kandydatów już dawno przestało wystarczać, aby rekrutacja przynosiła odpowiednie efekty. Dlatego agencje doradztwa personalnego stosują różne metody pozyskiwania kandydatów, korzystając nie tylko z doświadczenia, nowych technologii, ale i rozległej sieci kontaktów. W tym artykule przyjrzymy się jednej z najbardziej wymagających metod rekrutacji – Executive Search.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Co to jest doradztwo personalne? Specyfika i zakres usługi

  Historie wielu biznesowych sukcesów pokazały, że to od ludzi zależy przyszłość, możliwości rozwoju czy reputacja danego przedsiębiorstwa. Nawet najbardziej błyskotliwe strategie, innowacyjne technologie nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeżeli firma borykać się będzie z dużą rotacją pracowników, obniżoną motywacją zespołów czy wakatami trudnymi do zapełnienia. Całością zagadnień związanych z doborem i rozwojem pracowników zajmuje się doradztwo personalne.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Trendy HR – co nas czeka w 2021 roku?

  W tym artykule analizujemy, co zmieni się w obszarze HR w najbliższym czasie. Oto wytypowane przez nas trendy HR na 2021 rok.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Dlaczego kandydaci nie przychodzą na rozmowy kwalifikacyjne?

  Umawiasz spotkania rekrutacyjne z wybranymi kandydatami, organizujesz ludzi i infrastrukturę, a potem czekasz. Okazuje się, że kilka rozmów w ogóle się nie odbyło, a Ty straciłeś/aś czas. Jak zapobiec takiej sytuacji w przyszłości?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Badanie candidate experience krok po kroku

  W ostatnim artykule na naszym blogu pisaliśmy, dlaczego warto zbierać opinie kandydatów na temat procesu rekrutacyjnego. Teraz czas na krótki instruktaż, jak przeprowadzić badanie candidate experience krok po kroku. Oto kilka porad dotyczących konstruowania ankiet, narzędzi i analizy wyników badania. Zapraszamy do lektury.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Candidate experience – co to jest i dlaczego warto je badać?

  Doświadczenia rekrutacyjne kandydata mają bezpośrednie przełożenie na to, jak będzie on postrzegał i oceniał całą firmę. Dlatego tak ważna jest dbałość o candidate experience. Czym właściwie jest candidate experience? Jak je badać i dlaczego warto to robić? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  4 sposoby na przyspieszenie procesu rekrutacji oraz selekcji

  Czy można rekrutować efektywnie i szybko? Jeżeli dobrze zaprojektujemy procesy pozyskiwania pracowników, skorzystamy z odpowiednich narzędzi…

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak przeprowadzić exit interview? Przykłady pytań

  Jednym z zadań działu HR w firmie jest budowanie pozytywnych doświadczeń pracownika.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak przekazać kandydatowi negatywny feedback po rozmowie kwalifikacyjnej

  Jednym z największych wyzwań w rekrutacji jest udzielanie kandydatom negatywnej informacji zwrotnej po rozmowie kwalifikacyjnej.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak zarządzać zespołem zdalnym? Poradnik dla menedżerów

  Pandemia Covid-19 wymusiła na wielu firmach zmianę trybu funkcjonowania – z biurowego na home office.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Rekrutacja zdalna, czyli pozyskiwanie pracowników w czasach pandemii

  Pandemia covid-19 odcisnęła swoje piętno na rynku pracy.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Rekrutacja handlowca – przyciągnij największe talenty do swojej firmy

  Skuteczna rekrutacja handlowców staje się coraz większym wyzwaniem.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak wybrać firmę rekrutacyjną, by potem nie żałować?

  Twoja firma rośnie w siłę, prężnie się rozwija, dlatego postanowiłeś zatrudnić agencję, która pomoże Ci w rekrutacji nowych pracowników.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Wolontariat pracowniczy – sposób na rozwój pracowników i firmy

  Dlaczego warto wprowadzić w firmie wolontariat pracowniczy?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  4 kroki do efektywnej współpracy z agencją rekrutacyjną

  Szukasz zdolnego handlowca, który podniesie wyniki finansowe Twojej firmy?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak mądrze zbudować atmosferę świąteczną w firmie?

  Ostatni miesiąc roku nieodłącznie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia i podsumowaniami.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Benefity pracownicze, czyli jak firmy dbają o pracowników

  W 2018 roku firmy w Polsce wydały 12,2 mld zł na benefity pracownicze, czyli prawie miliard więcej niż w roku poprzednim

  Czytaj więcej