Blog SALES HR - Dla kandydata

  Sales HR

  Działalność dodatkowa w CV – czy i jak ją opisać?

  Tworzenie CV jest sztuką odpowiedniego dobierania informacji. Nie wszystkie fakty z Twojego życiorysu zawodowego powinny znaleźć się w dokumentach aplikacyjnych, z kolei niektóre należy odpowiednio podkreślić. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czy i jak opisać działalność dodatkową w CV. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Dlaczego warto iść na staż?

  Jesteś studentem/studentką i już teraz myślisz o rozwoju zawodowym? Zastanawiasz się, jak znaleźć pracę bez doświadczenia? A może chcesz zmienić zawód, bo obecny nie spełnia Twoich oczekiwań? W każdym z tych przypadków pójście na staż może być bardzo dobrym posunięciem. Przeczytaj, jakie są zalety stażu i co dzięki niemu zyskasz.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Trudny klient – jak sobie z nim radzić?

  Skuteczni handlowcy wyróżniają się nie tylko wysokimi wynikami sprzedaży produktów lub usług. W tym zawodzie bardzo ważna jest również umiejętność polegająca na budowaniu pozytywnej relacji z kontrahentami firmy oraz rozwiązywaniu ich problemów. Z reguły to zadanie przynosi sporo satysfakcji. Czasem jednak na horyzoncie pojawić się może trudny klient, którego obsługa będzie wymagała cierpliwości, znajomości sztuki dyplomacji, odporności na stres.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Czym kierować się przy wyborze zawodu?

  Na wybór zawodu składa się wiele wcześniejszych decyzji: od tego, jaką ścieżkę edukacyjną podejmiemy po to, jak rozwijamy nasze pasje i zainteresowania. Nie jest prawdą, że obrany kierunek studiów czy pierwsze doświadczenia zawodowe mają determinujący wpływ na całą karierę. Przy odpowiedniej dawce motywacji, zawód można zmienić w późniejszych latach. W tym artykule pomożemy Ci zidentyfikować czynniki trafnego wyboru zawodu i podpowiemy, jak się przygotować do nowego etapu w karierze.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak i gdzie szukać pracy? Podstawowe błędy i najlepsze sposoby

  Od dłuższego czasu bezskutecznie ubiegasz się o pracę, a brak efektów przyprawia Cię o ból głowy? Straciłeś/straciłaś właśnie zatrudnienie i nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania nowej pracy? A może borykasz się z syndromem wypalenia zawodowego, w związku z czym chcesz się rozejrzeć na runku pracy? W każdym przypadku ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Dowiedz się, jak i gdzie szukać pracy i jakich błędów się wystrzegać.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Doświadczenie zawodowe w CV – co wpisać? (Przykłady)

  Czy wiesz, że na analizę życiorysu zawodowego kandydata rekruterzy poświęcają średnio od 6 do 10 sekund (badanie przeprowadzone przez ekspertów z University of Arizona)? Jeśli chcesz, by Twoje CV zostało pozytywnie ocenione przez potencjalnego pracodawcę, przeczytaj ten poradnik. Wyjaśniamy w nim, jak najlepiej opisać doświadczenie zawodowe w cv oraz przytaczamy kilka przykładów. Dzięki tym wskazówkom nie popełnisz błędów, które mogą zaprzepaścić Twoją szansę na wymarzoną pracę!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak opisać obsługę komputera w CV?

  Obsługa komputera jest niezbędną umiejętnością na współczesnym rynku pracy. Informatyzacja pomaga firmom zoptymalizować swoje procesy, a zatrudnionym – zwiększyć wydajność pracy. Zasadnym zatem wydaje się wpisanie tej umiejętności do życiorysu zawodowego w każdym przypadku. Przeczytaj ten poradnik i dowiedz się, jak opisać obsługę komputera w CV i wystrzec się najczęstszych błędów.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Umowa o pracę czy B2B? Porównanie umów

  Coraz częściej pracodawcy proponują nowo zatrudnionym różne formy współpracy: umowę o pracę lub kontrakt B2B. Jeśli właśnie stoisz przed takim wyborem, zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze, ten artykuł jest dla Ciebie. Omawiamy w nim najważniejsze zalety i wady poszczególnych umów tak, abyś mogła/mógł podjąć właściwą decyzję. Zobacz nasze porównanie B2B i UoP.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak napisać CV w 2021 roku? Porady eksperta

  Wysłanie do potencjalnego pracodawcy życiorysu zawodowego to pierwszy krok na drodze do nowej pracy. Jednak skorzystanie z CV, które zostało przygotowane na potrzeby innej rekrutacji, jakiś czas temu, to ogromny błąd, nawet jeśli zaktualizowaliśmy informacje o zatrudnieniu. Trendy w tworzeniu CV ciągle się zmieniają i warto za nimi podążać, by nasze dokumenty aplikacyjne wywarły pozytywne wrażenie na rekruterze. Oto krótki poradnik, jak pisać CV do pracy w 2021 roku.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Umowa zlecenie a umowa o pracę – cechy, różnice i korzyści

  Dla pracownika najkorzystniejszą formą zatrudnienia jest umowa o pracę. Jednak dynamicznie zmieniające się regulacje prawne oraz sytuacja gospodarcza często skłania pracodawców do zatrudniania załogi na umowach zlecenie. Jakie są podstawowe różnice między umową zlecenie a umową o pracę? Jakie korzyści dla pracowników gwarantują poszczególne formy zatrudnienia? W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  O co mogą pytać na rozmowie kwalifikacyjnej?

  Przebieg danej rekrutacji uzależniony jest od wielu czynników, takich jak rodzaj stanowiska, kultura organizacyjna firmy czy doświadczenie kandydata. Jednak można wyszczególnić grupę pytań, które niemal na pewno zostaną zadane osobie ubiegającej się o pracę. Oto najczęściej pojawiające się pytania na rozmowie rekrutacyjnej. Sprawdź, czy umiesz odpowiedzieć na każde z nich!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej związane z pandemią

  Pandemia odcisnęła piętno na życiu zawodowym każdego z nas, choć w różnym stopniu. Konieczność pracy w trybie home office, zaadoptowania się do wymuszonych przez covid zmian w funkcjonowaniu firmy lub nawet poszukiwanie nowego zatrudnienia – to wyzwania, z którymi wielu pracownikom przyszło się zmierzyć. W związku z tym, rekruterzy często sięgają po pytania, które mogą im pokazać, jak kandydat zaadoptował się do nowej, kryzysowej sytuacji.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak stworzyć wideo CV i kiedy warto to zrobić?

  Szukasz sposobu, by wyróżnić swoją kandydaturę i przykuć uwagę rekruterów? Zastanawiasz się, czy nagranie życiorysu zawodowego w formie filmiku to dobry pomysł? Chciałbyś/chciałabyś poznać kilka trików dotyczących tej forma dokumentu aplikacyjnego? Ten poradnik pomoże Ci podjąć decyzję, czy wideo CV jest dla Ciebie i podda kilka trików pomocnych przy nagrywaniu.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  7 najczęściej popełnianych błędów w CV

  Zastanawiasz się, dlaczego mimo wysłania swoich dokumentów aplikacyjnych do wielu firm, Twój telefon milczy? Możliwe, że nieświadomie popełniłeś/popełniłaś jakieś błędy w CV, które skutecznie przekonują rekruterów, aby odrzucić Twoją kandydaturę. Zobacz, jak stworzyć swój życiorys, który zaprezentuje Cię w jak najlepszym świetle.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną?

  Nawet dla najbardziej doświadczonych rozmowa rekrutacyjna potrafi przysporzyć sporo stresu. Są jednak sposoby, aby ograniczyć tremę i w trakcie spotkania poczuć się nieco swobodniej. Jak to osiągnąć? Przygotowanie to podstawa! Z tego artykułu dowiesz się, co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną i jak zwiększyć szansę, by wszystko przebiegło po Twojej myśli.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Co to jest Assessment Center

  Jeśli ubiegając się o nową pracę, zamiast na rozmowę rekrutacyjną dostałeś zaproszenie na Assessment Center, możesz czuć się naprawdę wyróżniony. Dział personalny jest zainteresowany Twoją kandydaturą i zamierza poświęcić dużo czasu i energii, aby poznać Cię bliżej. Takie zaproszenie trafia tylko do kilku osób ubiegających się o dane stanowisko. Czy dzień testów pozwoli Ci zdobyć wymarzoną pracę? Dowiedz się, co to jest Assessment Center i czego się spodziewać podczas tego etapu rekrutacji.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak przygotować się do wideo rozmowy rekrutacyjnej?

  Postęp technologiczny, a przede wszystkim pandemia mocno zmieniły realia rynku pracy. Jedna z zauważalnych zmian dotyczy sposobu pracy – firmy całkowicie lub częściowo przeniosły swoje procesy do świata wirtualnego. Dotyczy to również rekrutacji, dlatego możesz się spodziewać, że coraz częściej będziesz otrzymywać zaproszenie na spotkania kwalifikacyjne online. O czym należy pamiętać podczas wideo rozmowy rekrutacyjnej oraz jak się do niej przygotować?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  6 najczęstszych błędów na rozmowie kwalifikacyjnej

  Spotkanie z rekruterem to najważniejszy etap ubiegania się o pracę. Lepszej szansy na zaprezentowanie swoich kompetencji, doświadczenia i osobowości nie będzie. Warto więc odpowiednio przygotować się do rozmowy, by ewentualna trema lub niewłaściwe zachowanie nie zaprzepaściło szansy na rozwój kariery. Dzięki temu poradnikowi unikniesz najczęstszych błędów na rozmowie kwalifikacyjnej.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  List motywacyjny – kiedy warto go napisać?

  Jeżeli właśnie aktywnie szukasz pracy, na pewno miałeś okazję dostrzec pewien trend: mniej firm obecnie wymaga od kandydatów tradycyjnych dokumentów aplikacyjnych. Coraz częściej natomiast można spotkać nowoczesne rekrutacje, w których pierwszy etap opiera się np. na testach osobowościowych. Czy zatem list motywacyjny to przeżytek, którym nie warto zawracać sobie głowy? Po co w ogóle tworzyć tego rodzaju dokument?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Umiejętności miękkie w CV – wszystko, co powinieneś wiedzieć

  Kompetencje związane z radzeniem sobie ze stresem, osiąganiem celów czy komunikacją są w wielu zawodach niemal tak samo ważne jak wykształcenie czy kwalifikacje. Warto więc uwzględnić je w dokumentach aplikacyjnych. W tym artykule odpowiemy na częste pytanie: jak wpisać umiejętności miękkie w CV, aby uniknąć sztampy i zainteresować rekrutera? Jak zabłysnąć dzięki nim na rozmowie o pracę?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Wykształcenie w CV. Jak opisać swoją edukację?

  Podczas tworzenia dokumentów aplikacyjnych dobrze jest stosować pewne reguły. Dzięki nim CV będzie lepiej odbierane przez rekruterów, a tym samym – bardziej skuteczne. Jak dobrze opisać edukację w CV? W tym artykule zebraliśmy kilka dobrych praktyk oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania – zajrzyj zanim skontaktujesz się z firmą, do której chcesz aplikować!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Popraw swoją efektywność, czyli jak zarządzać sobą w czasie

  Praca w trybie home office obok niezaprzeczalnych pozytywów, ma także ciemne strony. Większa ilość rozpraszaczy, brak bezpośredniego wsparcia współpracowników i niższa motywacja bezpośrednio przekładają się na spadek efektywności. Jak temu zaradzić? Jak zarządzać sobą w czasie i skutecznie planować zadania? Oto krótki poradnik.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Cechy dobrego managera, czyli jak być skutecznym przywódcą?

  Czy liderem trzeba się urodzić, aby skutecznie zarządzać zespołem? Przygotowaliśmy krótkie zestawienie postaw i zachować idealnego przywódcy, omawiając przy tym najważniejsze cechy dobrego managera. Mamy nadzieję, że artykuł okaże się ciekawą inspiracją dla wszystkich obecnych i przyszłych liderów zespołów.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Przerwa w zatrudnieniu – jak o niej mówić na rozmowie o pracę?

  Wracasz na rynek pracy po krótszej lub dłuższej nieobecności i nie wiesz, jak odpowiednio wyjaśnić lukę w CV na rozmowie kwalifikacyjnej? Obawiasz się, że przerwa w zatrudnieniu negatywnie wpłynie na ocenę Twojej kandydatury przez rekrutera? Przeczytaj ten poradnik i sprawdź, czy rzeczywiście masz się czego obawiać!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak zapytać o wynik rekrutacji? Wzór wiadomości e-mail

  „Odezwiemy się do pana/pani bez względu na wynik rekrutacji” słysząc to zapewnienie trochę się uspokajasz i postanawiasz cierpliwie czekać na feedback.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak negocjować wynagrodzenie na rozmowie o pracę?

  Jakie są Pani oczekiwania finansowe? Ile chciałby Pan zarabiać? Takie pytania pojawiają się na każdej rozmowie rekrutacyjnej.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak dobrze przeżyć pierwszy dzień w nowej pracy?

  Tuż przed rozpoczęciem nowej pracy może dopaść nas trema. Czy podołamy obowiązkom?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Utrata pracy – jak sobie z tym poradzić?

  W dłuższej perspektywie może prowadzić do zachwiania poczucia własnej wartości, depresji, a nawet chorób somatycznych

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak znaleźć pracę w czasach pandemii i kryzysu?

  W wyniku pandemii Covid-19 wiele branż znalazło się w dużym kryzysie.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Antyporadnik: jak (nie)pracować w trybie home office

  Praca w trybie home office sprzyja zadaniom koncepcyjnym, redukuje nadmierny stres, pozwala zaoszczędzić czas na dojazdach.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Podziękowanie za rozmowę kwalifikacyjną – wzór e-maila do rekrutera

  Jeśli szukasz nowej pracy, pewnie najwięcej uwagi poświęcasz przygotowaniom do rozmów rekrutacyjnych.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Kandydacie, zadbaj o swój wizerunek w social mediach!

  Według raportu LHH DBM Polska „Media społecznościowe w rekrutacji – edycja druga”, 89% polskich rekruterów

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Stres w pracy: jak odnaleźć się w trudnych sytuacjach?

  Konflikt w zespole, wymagający szef czy wyśrubowane wskaźniki – to tylko kilka przykładów sytuacji, które narażają nas na stres w pracy.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Dni wolne od pracy w 2020 roku – kiedy wypadają długie weekendy?

  2020 jest rokiem przestępnym, zatem będzie trwać 366 dni.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak dostać pracę bez doświadczenia?

  Wiele osób rozpoczynających swoją drogę zawodową opisuje pewien paradoks.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  O co pytać rekrutera na rozmowie o pracę?

  Podczas przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci skupiają się przeważnie tylko na prezentacji swojego doświadczenia oraz umiejętności.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Przykładowe zadania na Assessment Centre

  Assessment Centre (AC) to jedna z najskuteczniejszych metod rekrutacji, pozwalająca na zminimalizowanie ryzyka zatrudnienia niewłaściwej osoby

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Rozmowa kwalifikacyjna – jak się przygotować?

  Zostałeś zaproszony na rozmowę o pracę? Wielkie gratulacje! Odniosłeś już duży sukces.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak napisać CV? Podstawowe zasady i kilka wskazówek

  Czy wiesz, że według badań, rekruter analizuje curriculum vitae kandydata przeciętnie przez 6 sekund?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  6 kroków do zbudowania marki osobistej i pozyskania pracy marzeń

  Marka osobista definiuje Twój wizerunek, buduje reputację, wpływa na emocje ludzi, którzy z Tobą przebywają, na relacje i właściwie całe życie.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jakich języków obcych warto się uczyć? Sposób na dobrze płatną pracę

  85 proc. Polaków uważa, że znajomość języków obcych innych niż angielski znacznie ułatwiłaby im znalezienie dobrze płatnej pracy.

  Czytaj więcej