Blog SALES HR - Dla kandydata

  Sales HR

  Test Gallupa – kiedy i po co go robić?

  Coraz popularniejszą praktyką wśród kandydatów staje się wpisywanie swoich top 5 talentów według Gallupa do CV. Umożliwia to rekruterowi szybsze i pełniejsze poznanie potencjalnego pracownika już na etapie selekcji. Jednak badanie Gallupa warto wykonać nie tylko w ramach staranie się o nową pracę – to narzędzie jest wartościową pomocą w pracy rozwojowej, w osiąganiu zawodowych i osobistych celów. Dowiedz się, co to jest test Gallupa oraz jak i dlaczego warto go zrobić.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Czy pracodawca może odmówić urlopu na żądanie?

  W jakich sytuacjach pracodawca może odrzucić wniosek o urlop na żądanie? O czym jeszcze powinien pamiętać pracownik, jeśli chce się ubiegać o dzień wolny na żądanie? Sprawdź

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Urlop na żądanie – ile razy można go wykorzystać?

  Każdemu czasem może przytrafić się nagła sytuacja wymagająca interwencji i poświęcenia uwagi – pęknięta rura, kolizja drogowa, problemy rodzinne, chwilowa niedyspozycja zdrowotna. Gdy coś takiego się wydarzy, pójście do pracy nie wchodzi w grę. Warto wówczas wykorzystać przywilej, przysługujący pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę – urlop na żądanie. Oto najważniejsze zady, o których powinnaś/powinieneś wiedzieć, jeśli chcesz skorzystać z dnia wolnego od pracy.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Oczekiwania finansowe – jak powinno się odpowiedzieć na tego typu pytanie?

  Zobacz, co odpowiedzieć na pytanie „ile chciałby pan zarabiać/ile chciałaby pani zarabiać?”, aby wynegocjować dla siebie jak najkorzystniejsze rozwiązanie i jednocześnie uzyskać zaproszenie do kolejnych etapów rekrutacji.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Co to jest mobbing i gdzie go zgłosić?

  Choć o mobbingu mówi się coraz więcej, nadal duża część pracowników nie wie, jak się zachować, gdy stają się obiektem lub świadkiem tego zjawiska w firmie. W tym artykule przywołamy dokładną definicję mobbingu, przedstawimy sposoby, jak go udowodnić, gdzie można zgłosić tego typu sprawy. Przeczytaj i wyślij tekst znajomym.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Księgowa/y – zakres obowiązków, wymagania i zarobki

  Mimo dynamicznych zmian na rynku, ofert pracy dla księgowych nigdy nie brakuje, począwszy od stażystów i asystentów, przez młodszego księgowego, po stanowisko głównej księgowej. Wynika to z faktu, że właściwie żadna firma nie może sprawnie funkcjonować bez wsparcia profesjonalisty w omawianym zawodzie. Zobacz, jakie wymagania musi spełnić osoba, aby rozpocząć pracę jako księgowa/y, jaki jest zakres obowiązków i średnie wynagrodzenie.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Specjalista ds. kadr i płac – zakres obowiązków i zarobki

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy zawodowe stoją obecnie przed specjalistami ds. kadr i płac? Jesteś na etapie wyboru ścieżki zawodowej lub szukasz pracy w tym zawodzie? Być może już pracujesz w kadrach i myślisz o awansie? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania: jakie wymagania stawiane są kandydatom, jaki jest zakres obowiązków osób zatrudnionych w kadrach, oraz na jakie zarobki mogą liczyć. Zapraszamy do lektury.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  „Gdzie widzisz siebie za 5 lat” – jak odpowiedzieć na to pytanie?

  „Gdzie widzisz siebie za 5 lat” – jedno z popularniejszych tematów – przysparza kandydatom sporo problemów. Jak bowiem przewidzieć, co stanie się za pół dekady? W tym artykule pokażemy Ci, co w odpowiedzi warto zawrzeć, aby podnieść swoje szanse na zatrudnienie.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Umiejętności interpersonalne – czym są i jak rozwijać swoje zdolności?

  Pracodawcy przywiązują coraz większą wagę do kompetencji interpersonalnych. Pracownicy odznaczający się wysokim poziomem takich umiejętności lepiej komunikują się z zespołem, są skuteczniejsi w kontaktach z klientami, dobrze pracują w grupie oraz efektywnie zarządzają swoimi zadaniami. Czym tak naprawdę są zdolności interpersonalne? Czy wrodzone predyspozycje lub ich brak determinują ścieżkę zawodową? Sprawdź!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Kompetencje miękkie i twarde w cv

  Podczas analizy CV pracodawca zwraca szczególną uwagę nie tylko na doświadczenie potencjalnych pracowników, ale i ich umiejętności – twarde i miękkie. W dzisiejszych czasach większość kandydatów może pochwalić się znajomością języków obcych czy programów komputerowych, posiadaniem prawa jazdy, w wielu dokumentach aplikacyjnych można znaleźć wpis o kreatywności czy umiejętności pracy w grupie kandydata. Jak wobec tego wyróżnić swoje CV, które umiejętności warto podkreślić oraz w jaki sposób je opisać? Sprawdź!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak zmienić swoje życie zawodowe po 40. roku życia?

  Czwarta dekada życia to dla wielu osób okres, w którym zebrane doświadczenia poddaje się refleksji. Czterdziestolatkowie chętnie podsumowują swoje osiągnięcia, myślą o kolejnych celach i zmianach, które chcieliby wprowadzić do swojej codzienności. Bardzo często ustatkowane życie rodzinne pozwala poświęcić większą uwagę obszarowi związanemu z karierą. Jeśli należysz do grona ludzi, którzy chcą zmienić pracę po 40, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Mamy nadzieję, że pomoże Ci on podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak przekonać pracodawcę do zatrudnienia podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

  Wyczerpujące odpowiedzi na pytania rekrutera mogą nie wystarczyć, aby zapewnić Ci angaż na interesujące Cię stanowisko. Istnieje jeszcze kilka niuansów, które mogą zaważyć na Twojej kandydaturze. Sprawdź, jak rozmawiać na rozmowie o pracę, co wpływa na wartość kandydata podczas spotkania rekrutacyjnego oraz poznaj kilka trików, które pozwolą Ci zabłysnąć.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Własna działalność gospodarcza w CV

  Prowadzisz własną działalność, jednak z różnych względów postanawiasz poszukać innej formy zatrudnienia? To nic złego, że podjąłeś/podjęłaś decyzję o zmianie. Nie pomijaj tego etapu w życiorysie. Odpowiednio przedstawiony, będzie działał na Twoją korzyść w oczach rekrutera. Oto, jak najlepiej opisać prowadzenie własnej firmy w CV.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Status studenta po obronie – kiedy traci się status studenta?

  Zbliża się dzień obrony Twojej pracy dyplomowej i zastanawiasz się jak długo jeszcze będzie Ci przysługiwał status studenta? Łączysz pracę ze studiami i nie wiesz, co stanie się z Twoim ubezpieczeniem zdrowotnym po ukończeniu nauki? Wszystkie najważniejsze informacje zebraliśmy w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Zainteresowania w CV, czyli jak opisać hobby w życiorysie

  Podczas rekrutacji pracodawcy otrzymują dziesiątki, a nawet setki zgłoszeń, dlatego też warto zrobić wszystko, aby zostać zauważonym. Dowiedz się, jak opisać swoje zainteresowania, o czym warto wspomnieć, a czego lepiej unikać.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Referencje – czym są i jak je uzyskać?

  Dobre opinie od byłych współpracowników są jednym z tych elementów, które mogą zaważyć na decyzji o zatrudnieniu kandydata. To dzięki nim pracodawca upewni się, że może na wybranej osobie polegać, i że stanie się ona zaangażowanym, lojalnym pracownikiem. Dowiedz się, czym są skuteczne referencje z pracy, dlaczego warto o nie zabiegać i jak uzyskać rekomendacje z firmy.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Analityk sprzedaży – zakres obowiązków i zarobki

  Rola analityka sprzedaży ma fundamentalne znaczenie dla zespołów zajmujących się sprzedażą, marketingiem, IT czy user experience. To właśnie dzięki ich pracy możliwe jest kreślenie strategii i planów rozwoju organizacji. Z tego artykułu dowiesz się, czym zajmuje się analityk sprzedaży, na jakie zarobki może liczyć w obecnej sytuacji rynkowej oraz jakimi predyspozycjami powinien wykazać się kandydat na to stanowisko.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Powrót do pracy po macierzyńskim nie taki straszny, jak go malują

  Podjęcie decyzji o powrocie do pracy po urodzeniu dziecka dla wielu kobiet wiąże się ze sporym stresem. Świeżo upieczone mamy mierzą się bowiem z różnymi wątpliwościami. Czy maluch poradzi sobie beze mnie? Czy jest jeszcze dla mnie miejsce w zespole? Kiedy najlepiej wrócić do pracy po porodzie? Czy w razie potrzeby będę mogła wziąć dodatkowy urlop? W tym artykule omówimy najważniejsze kwestie związane z prawami matki wracającej do pracy po macierzyńskim, a także porady, jak się do tego przygotować.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Infograficzne CV – dobre praktyki

  Szukasz sposobu na wyróżnienie swojego CV? Lubisz tworzyć grafiki, jesteś kreatywny/kreatywna i chcesz dać temu wyraz? Być może stworzenie życiorysu w formie wizualizacji danych będzie dobrym rozwiązaniem. Poznaj zasady tworzenia CV z infografiką, zalety tej formy przedstawienia informacji, a także pułapki, których warto się wystrzegać.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Etykieta biurowa – 7 zasad, które warto znać

  Przestrzeń biurową codziennie dzielą ze sobą bardzo różne osoby. Każda z nich ma swoje przyzwyczajenia, wynikające z charakteru zachowania, a także preferencje dotyczące stylu pracy. Dla jednych mogą one być neutralne, dla innych – całkiem irytujące. Dlatego też przestrzeganie biurowego savoir vivre’u jest tak ważne. Dostosowanie się do tych zasad sprawi, że wszyscy będą mogli czuć się komfortowo, ciesząc się dobrą atmosferą w zespole. Oto etykieta biurowa w pigułce.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak pisać oficjalne maile krok po kroku – wytyczne służbowej korespondencji

  Znajomość e-mailowego savoir vivre’u jest pomocna w trakcie rekrutacji, podczas pełnienia służbowych obowiązków, ale i w życiu prywatnym, np. podczas korespondencji z obsługą klienta sklepu internetowego. Jak pisać, by wykazać się kulturą osobistą i nie popełnić gafy? Jakie zwroty będą najbardziej neutralne, które sformułowania odchodzą do lamusa? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czym charakteryzuje się e-mail formalny.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Mail z CV – co napisać?

  Coraz częściej kandydaci, zainteresowani danym ogłoszeniem rekrutacyjnym, mogą wysłać swoje dokumenty aplikacyjne poprzez dedykowany system, bez konieczności logowania się do skrzynki pocztowej. Nadal jednak zdarzają się sytuacje, w których wysłanie spersonalizowanego maila z CV jest konieczne. Z tego artykułu dowiesz się, jak zatytułować maila z CV, co wpisać w jego treści oraz czego unikać.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Kiedy należy się odprawa pracownikowi?

  Odprawa to jednorazowe, pieniężne zadośćuczynienie wypłacane pracownikowi za utratę pracy nie z jego winy. Regulacje dotyczące tego zagadnienia zostały ujęte w Ustawie o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, z dnia 13 marca 2003 roku. Według zapisów odprawa może być przyznana pracownikom zwalnianym grupowo lub w trybie indywidualnym. Sprawdź, kiedy należy się odprawa i w jakiej wysokości.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Kontrakt menedżerski – czym jest i kiedy warto go zawrzeć?

  W dużych firmach coraz popularniejszą formą zatrudnienia wysoko wyspecjalizowanych pracowników na stanowiskach kierowniczych jest kontrakt managerski. Choć nie jest on szczegółowo opisany w Kodeksie cywilnym, tam należy szukać informacji o jego istocie. Zatem do regulacji kontraktów menedżerskich stosuje się przepisy związane z umową zlecenia. Czym charakteryzuje się ta umowa, co różni ją od umowy o pracę? Jakie są jej wady i zalety? Sprawdź!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Zwolnienie lekarskie a wynagrodzenie pracownika

  Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak obliczyć wynagrodzenie chorobowe, jakie prawa Ci przysługują w związku z L4, trudno Ci jest przebić się przez gąszcz przepisów i formułek, ten artykuł jest dla Ciebie!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Aplikacje do zwiększenia produktywności w pracy

  Jesteśmy otoczeni urządzeniami, które służą nam do komunikacji, ale też nierzadko przeszkadzają w realizowaniu zadań. Do tego dochodzą rozproszenia z otoczenia. Dlatego warto sięgnąć po pomoce technologiczne, które pomagają zarządzać sobą w czasie i monitorować realizację zadań. Oto 8 aplikacji do zwiększania produktywności w pracy, które musisz znać!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  O czym nie mówić podczas rozmowy rekrutacyjnej?

  Dostałaś/dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Teraz gorączkowo zbierasz informacje o firmie, starasz się przygotować odpowiedzi na pytania, które może zadać rekruter. Czytasz poradniki o tym, jak konstruować swoje wypowiedzi, by zwiększyć szansę na zdobycie pracy. Może się jednak zdarzyć, że w sytuacji stresowej powiesz spontanicznie coś, co je zaprzepaści. Dowiedz się, czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej i czym najlepiej zastąpić niefortunne stwierdzenia.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak zwiększyć koncentrację w pracy?

  Umiejętność skupienia uwagi na jednej czynności przez dłuższy czas pozwala rozwiązywać skomplikowane problemy i w efektywny sposób wykonywać obowiązki zawodowe. Jednak utrzymanie koncentracji to nie lada wyzwanie: praca w open space, nieustannie dzwoniący telefon, dziesiątki maili i powiadomień dziennie skutecznie to uniemożliwiają. Co możesz zrobić, by poprawić swoją efektywność w pracy? Poznaj sposoby na problemy z koncentracją.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak mówić o byłym pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej?

  Po pewnym czasie pracy w firmie, w której nie czujesz się dobrze, postanawiasz poszukać zatrudnienia gdzie indziej. Jednak na rozmowie kwalifikacyjnej rekruter chce sprawdzić powody Twojego odejścia, a potem nowy szef podpytuje o byłego pracodawcę. Jak zachować się w takiej sytuacji? Czego nie mówić na spotkaniu rekrutacyjnym, aby nie zaszkodzić swojemu wizerunkowi? Sprawdź!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Praca jako specjalista ds. obsługi klienta – zarobki i wymagania

  Zainteresowała Cię oferta pracy na stanowisko Specjalisty ds. Relacji z Klientami lub Wsparcia Sprzedaży? Zanim zaaplikujesz dowiedz się, czego możesz oczekiwać, jaki zakres obowiązków najczęściej związany jest z takim zawodem oraz ile zarabia Specjalista ds. Obsługi Klienta. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Na co zwrócić uwagę, szukając oferty pracy zdalnej?

  Od 2020 roku, w którym rozpoczęła się pandemia, ofert pracy zdalnej gwałtownie przybywa, wielu pracodawców przekonało się bowiem do tej formy organizacji zajęć swojej załogi. Możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy na dojazdach, bardziej elastyczny grafik oraz większa łatwość w pogodzeniu domowych i zawodowych obowiązków to niewątpliwe atuty tego rozwiązania z perspektywy pracownika. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kandydatów poszukuje pracy wyłącznie z domu. Na co zwrócić uwagę, aby uniknąć trudności i problemów? Sprawdź!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak uniknąć wypalenia zawodowego?

  Wypalenie zawodowe jest chorobą, która może dotknąć każdego, bez względu na stanowisko, miejsce pracy czy wiek pracownika. W obliczu gwałtownych zmian na rynku pracy, narastającej konkurencji, tempa życia, nasilenie tego zjawiska rośnie w alarmującym tempie. W tym poradniku skupimy się na sposobach zapobiegania chorobie i środkach zaradczych, gdy przyjdzie nam się z nią zmierzyć.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  7 symptomów wypalenia zawodowego

  Wypalenie zawodowe to odpowiedź organizmu na przewlekły stres związany bezpośrednio z pracą. Osoba, która mierzy się z tego rodzaju chorobą nie jest w stanie odczuwać przyjemności z obowiązków zawodowych, w znacznym stopniu spada też jej efektywność. Bezpośrednim skutkiem wypalenia jest pogorszenie się kondycji psychicznej i fizycznej. Jak rozpoznać u siebie to zjawisko?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak mówić o zwolnieniu z pracy na rozmowie kwalifikacyjnej?

  Rozmowa o pracę dla każdego kandydata jest sporym stresem, szczególnie w przypadku, gdy musi on opowiedzieć o przyczynach zwolnienia z poprzedniego miejsca zatrudnienia. Warto wcześniej przygotować sobie klarowną odpowiedź, by uniknąć niepotrzebnych emocji i kluczenia w gąszczu informacji. Jak mówić o zwolnieniu z pracy na rozmowie kwalifikacyjnej? Sprawdź!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Działalność dodatkowa w CV – czy i jak ją opisać?

  Tworzenie CV jest sztuką odpowiedniego dobierania informacji. Nie wszystkie fakty z Twojego życiorysu zawodowego powinny znaleźć się w dokumentach aplikacyjnych, z kolei niektóre należy odpowiednio podkreślić. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czy i jak opisać działalność dodatkową w CV. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Dlaczego warto iść na staż?

  Jesteś studentem/studentką i już teraz myślisz o rozwoju zawodowym? Zastanawiasz się, jak znaleźć pracę bez doświadczenia? A może chcesz zmienić zawód, bo obecny nie spełnia Twoich oczekiwań? W każdym z tych przypadków pójście na staż może być bardzo dobrym posunięciem. Przeczytaj, jakie są zalety stażu i co dzięki niemu zyskasz.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Trudny klient – jak sobie z nim radzić?

  Skuteczni handlowcy wyróżniają się nie tylko wysokimi wynikami sprzedaży produktów lub usług. W tym zawodzie bardzo ważna jest również umiejętność polegająca na budowaniu pozytywnej relacji z kontrahentami firmy oraz rozwiązywaniu ich problemów. Z reguły to zadanie przynosi sporo satysfakcji. Czasem jednak na horyzoncie pojawić się może trudny klient, którego obsługa będzie wymagała cierpliwości, znajomości sztuki dyplomacji, odporności na stres.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Czym kierować się przy wyborze zawodu?

  Na wybór zawodu składa się wiele wcześniejszych decyzji: od tego, jaką ścieżkę edukacyjną podejmiemy po to, jak rozwijamy nasze pasje i zainteresowania. Nie jest prawdą, że obrany kierunek studiów czy pierwsze doświadczenia zawodowe mają determinujący wpływ na całą karierę. Przy odpowiedniej dawce motywacji, zawód można zmienić w późniejszych latach. W tym artykule pomożemy Ci zidentyfikować czynniki trafnego wyboru zawodu i podpowiemy, jak się przygotować do nowego etapu w karierze.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak i gdzie szukać pracy? Podstawowe błędy i najlepsze sposoby

  Od dłuższego czasu bezskutecznie ubiegasz się o pracę, a brak efektów przyprawia Cię o ból głowy? Straciłeś/straciłaś właśnie zatrudnienie i nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania nowej pracy? A może borykasz się z syndromem wypalenia zawodowego, w związku z czym chcesz się rozejrzeć na runku pracy? W każdym przypadku ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Dowiedz się, jak i gdzie szukać pracy i jakich błędów się wystrzegać.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Doświadczenie zawodowe w CV – co wpisać? (Przykłady)

  Czy wiesz, że na analizę życiorysu zawodowego kandydata rekruterzy poświęcają średnio od 6 do 10 sekund (badanie przeprowadzone przez ekspertów z University of Arizona)? Jeśli chcesz, by Twoje CV zostało pozytywnie ocenione przez potencjalnego pracodawcę, przeczytaj ten poradnik. Wyjaśniamy w nim, jak najlepiej opisać doświadczenie zawodowe w cv oraz przytaczamy kilka przykładów. Dzięki tym wskazówkom nie popełnisz błędów, które mogą zaprzepaścić Twoją szansę na wymarzoną pracę!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak opisać obsługę komputera w CV?

  Obsługa komputera jest niezbędną umiejętnością na współczesnym rynku pracy. Informatyzacja pomaga firmom zoptymalizować swoje procesy, a zatrudnionym – zwiększyć wydajność pracy. Zasadnym zatem wydaje się wpisanie tej umiejętności do życiorysu zawodowego w każdym przypadku. Przeczytaj ten poradnik i dowiedz się, jak opisać obsługę komputera w CV i wystrzec się najczęstszych błędów.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Umowa o pracę czy B2B? Porównanie umów

  Coraz częściej pracodawcy proponują nowo zatrudnionym różne formy współpracy: umowę o pracę lub kontrakt B2B. Jeśli właśnie stoisz przed takim wyborem, zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze, ten artykuł jest dla Ciebie. Omawiamy w nim najważniejsze zalety i wady poszczególnych umów tak, abyś mogła/mógł podjąć właściwą decyzję. Zobacz nasze porównanie B2B i UoP.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak napisać CV w 2021 roku? Porady eksperta

  Wysłanie do potencjalnego pracodawcy życiorysu zawodowego to pierwszy krok na drodze do nowej pracy. Jednak skorzystanie z CV, które zostało przygotowane na potrzeby innej rekrutacji, jakiś czas temu, to ogromny błąd, nawet jeśli zaktualizowaliśmy informacje o zatrudnieniu. Trendy w tworzeniu CV ciągle się zmieniają i warto za nimi podążać, by nasze dokumenty aplikacyjne wywarły pozytywne wrażenie na rekruterze. Oto krótki poradnik, jak pisać CV do pracy w 2021 roku.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Umowa zlecenie a umowa o pracę – cechy, różnice i korzyści

  Dla pracownika najkorzystniejszą formą zatrudnienia jest umowa o pracę. Jednak dynamicznie zmieniające się regulacje prawne oraz sytuacja gospodarcza często skłania pracodawców do zatrudniania załogi na umowach zlecenie. Jakie są podstawowe różnice między umową zlecenie a umową o pracę? Jakie korzyści dla pracowników gwarantują poszczególne formy zatrudnienia? W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  O co mogą pytać na rozmowie kwalifikacyjnej?

  Przebieg danej rekrutacji uzależniony jest od wielu czynników, takich jak rodzaj stanowiska, kultura organizacyjna firmy czy doświadczenie kandydata. Jednak można wyszczególnić grupę pytań, które niemal na pewno zostaną zadane osobie ubiegającej się o pracę. Oto najczęściej pojawiające się pytania na rozmowie rekrutacyjnej. Sprawdź, czy umiesz odpowiedzieć na każde z nich!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej związane z pandemią

  Pandemia odcisnęła piętno na życiu zawodowym każdego z nas, choć w różnym stopniu. Konieczność pracy w trybie home office, zaadoptowania się do wymuszonych przez covid zmian w funkcjonowaniu firmy lub nawet poszukiwanie nowego zatrudnienia – to wyzwania, z którymi wielu pracownikom przyszło się zmierzyć. W związku z tym, rekruterzy często sięgają po pytania, które mogą im pokazać, jak kandydat zaadoptował się do nowej, kryzysowej sytuacji.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak stworzyć wideo CV i kiedy warto to zrobić?

  Szukasz sposobu, by wyróżnić swoją kandydaturę i przykuć uwagę rekruterów? Zastanawiasz się, czy nagranie życiorysu zawodowego w formie filmiku to dobry pomysł? Chciałbyś/chciałabyś poznać kilka trików dotyczących tej forma dokumentu aplikacyjnego? Ten poradnik pomoże Ci podjąć decyzję, czy wideo CV jest dla Ciebie i podda kilka trików pomocnych przy nagrywaniu.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  7 najczęściej popełnianych błędów w CV

  Zastanawiasz się, dlaczego mimo wysłania swoich dokumentów aplikacyjnych do wielu firm, Twój telefon milczy? Możliwe, że nieświadomie popełniłeś/popełniłaś jakieś błędy w CV, które skutecznie przekonują rekruterów, aby odrzucić Twoją kandydaturę. Zobacz, jak stworzyć swój życiorys, który zaprezentuje Cię w jak najlepszym świetle.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną?

  Nawet dla najbardziej doświadczonych rozmowa rekrutacyjna potrafi przysporzyć sporo stresu. Są jednak sposoby, aby ograniczyć tremę i w trakcie spotkania poczuć się nieco swobodniej. Jak to osiągnąć? Przygotowanie to podstawa! Z tego artykułu dowiesz się, co zabrać na rozmowę kwalifikacyjną i jak zwiększyć szansę, by wszystko przebiegło po Twojej myśli.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Co to jest Assessment Center

  Jeśli ubiegając się o nową pracę, zamiast na rozmowę rekrutacyjną dostałeś zaproszenie na Assessment Center, możesz czuć się naprawdę wyróżniony. Dział personalny jest zainteresowany Twoją kandydaturą i zamierza poświęcić dużo czasu i energii, aby poznać Cię bliżej. Takie zaproszenie trafia tylko do kilku osób ubiegających się o dane stanowisko. Czy dzień testów pozwoli Ci zdobyć wymarzoną pracę? Dowiedz się, co to jest Assessment Center i czego się spodziewać podczas tego etapu rekrutacji.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak przygotować się do wideo rozmowy rekrutacyjnej?

  Postęp technologiczny, a przede wszystkim pandemia mocno zmieniły realia rynku pracy. Jedna z zauważalnych zmian dotyczy sposobu pracy – firmy całkowicie lub częściowo przeniosły swoje procesy do świata wirtualnego. Dotyczy to również rekrutacji, dlatego możesz się spodziewać, że coraz częściej będziesz otrzymywać zaproszenie na spotkania kwalifikacyjne online. O czym należy pamiętać podczas wideo rozmowy rekrutacyjnej oraz jak się do niej przygotować?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  6 najczęstszych błędów na rozmowie kwalifikacyjnej

  Spotkanie z rekruterem to najważniejszy etap ubiegania się o pracę. Lepszej szansy na zaprezentowanie swoich kompetencji, doświadczenia i osobowości nie będzie. Warto więc odpowiednio przygotować się do rozmowy, by ewentualna trema lub niewłaściwe zachowanie nie zaprzepaściło szansy na rozwój kariery. Dzięki temu poradnikowi unikniesz najczęstszych błędów na rozmowie kwalifikacyjnej.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  List motywacyjny – kiedy warto go napisać?

  Jeżeli właśnie aktywnie szukasz pracy, na pewno miałeś okazję dostrzec pewien trend: mniej firm obecnie wymaga od kandydatów tradycyjnych dokumentów aplikacyjnych. Coraz częściej natomiast można spotkać nowoczesne rekrutacje, w których pierwszy etap opiera się np. na testach osobowościowych. Czy zatem list motywacyjny to przeżytek, którym nie warto zawracać sobie głowy? Po co w ogóle tworzyć tego rodzaju dokument?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Umiejętności miękkie w CV – wszystko, co powinieneś wiedzieć

  Kompetencje związane z radzeniem sobie ze stresem, osiąganiem celów czy komunikacją są w wielu zawodach niemal tak samo ważne jak wykształcenie czy kwalifikacje. Warto więc uwzględnić je w dokumentach aplikacyjnych. W tym artykule odpowiemy na częste pytanie: jak wpisać umiejętności miękkie w CV, aby uniknąć sztampy i zainteresować rekrutera? Jak zabłysnąć dzięki nim na rozmowie o pracę?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Wykształcenie w CV. Jak opisać swoją edukację?

  Podczas tworzenia dokumentów aplikacyjnych dobrze jest stosować pewne reguły. Dzięki nim CV będzie lepiej odbierane przez rekruterów, a tym samym – bardziej skuteczne. Jak dobrze opisać edukację w CV? W tym artykule zebraliśmy kilka dobrych praktyk oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania – zajrzyj zanim skontaktujesz się z firmą, do której chcesz aplikować!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Popraw swoją efektywność, czyli jak zarządzać sobą w czasie

  Praca w trybie home office obok niezaprzeczalnych pozytywów, ma także ciemne strony. Większa ilość rozpraszaczy, brak bezpośredniego wsparcia współpracowników i niższa motywacja bezpośrednio przekładają się na spadek efektywności. Jak temu zaradzić? Jak zarządzać sobą w czasie i skutecznie planować zadania? Oto krótki poradnik.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Cechy dobrego managera, czyli jak być skutecznym przywódcą?

  Czy liderem trzeba się urodzić, aby skutecznie zarządzać zespołem? Przygotowaliśmy krótkie zestawienie postaw i zachować idealnego przywódcy, omawiając przy tym najważniejsze cechy dobrego managera. Mamy nadzieję, że artykuł okaże się ciekawą inspiracją dla wszystkich obecnych i przyszłych liderów zespołów.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Przerwa w zatrudnieniu – jak o niej mówić na rozmowie o pracę?

  Wracasz na rynek pracy po krótszej lub dłuższej nieobecności i nie wiesz, jak odpowiednio wyjaśnić lukę w CV na rozmowie kwalifikacyjnej? Obawiasz się, że przerwa w zatrudnieniu negatywnie wpłynie na ocenę Twojej kandydatury przez rekrutera? Przeczytaj ten poradnik i sprawdź, czy rzeczywiście masz się czego obawiać!

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak zapytać o wynik rekrutacji? Wzór wiadomości e-mail

  „Odezwiemy się do pana/pani bez względu na wynik rekrutacji” słysząc to zapewnienie trochę się uspokajasz i postanawiasz cierpliwie czekać na feedback.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak negocjować wynagrodzenie na rozmowie o pracę?

  Jakie są Pani oczekiwania finansowe? Ile chciałby Pan zarabiać? Takie pytania pojawiają się na każdej rozmowie rekrutacyjnej.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak dobrze przeżyć pierwszy dzień w nowej pracy?

  Tuż przed rozpoczęciem nowej pracy może dopaść nas trema. Czy podołamy obowiązkom?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Utrata pracy – jak sobie z tym poradzić?

  W dłuższej perspektywie może prowadzić do zachwiania poczucia własnej wartości, depresji, a nawet chorób somatycznych

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak znaleźć pracę w czasach pandemii i kryzysu?

  W wyniku pandemii Covid-19 wiele branż znalazło się w dużym kryzysie.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Antyporadnik: jak (nie)pracować w trybie home office

  Praca w trybie home office sprzyja zadaniom koncepcyjnym, redukuje nadmierny stres, pozwala zaoszczędzić czas na dojazdach.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Podziękowanie za rozmowę kwalifikacyjną – wzór e-maila do rekrutera

  Jeśli szukasz nowej pracy, pewnie najwięcej uwagi poświęcasz przygotowaniom do rozmów rekrutacyjnych.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Kandydacie, zadbaj o swój wizerunek w social mediach!

  Według raportu LHH DBM Polska „Media społecznościowe w rekrutacji – edycja druga”, 89% polskich rekruterów

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Stres w pracy: jak odnaleźć się w trudnych sytuacjach?

  Konflikt w zespole, wymagający szef czy wyśrubowane wskaźniki – to tylko kilka przykładów sytuacji, które narażają nas na stres w pracy.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Dni wolne od pracy w 2020 roku – kiedy wypadają długie weekendy?

  2020 jest rokiem przestępnym, zatem będzie trwać 366 dni.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak dostać pracę bez doświadczenia?

  Wiele osób rozpoczynających swoją drogę zawodową opisuje pewien paradoks.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  O co pytać rekrutera na rozmowie o pracę?

  Podczas przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci skupiają się przeważnie tylko na prezentacji swojego doświadczenia oraz umiejętności.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Przykładowe zadania na Assessment Centre

  Assessment Centre (AC) to jedna z najskuteczniejszych metod rekrutacji, pozwalająca na zminimalizowanie ryzyka zatrudnienia niewłaściwej osoby

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Rozmowa kwalifikacyjna – jak się przygotować?

  Zostałeś zaproszony na rozmowę o pracę? Wielkie gratulacje! Odniosłeś już duży sukces.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jak napisać CV? Podstawowe zasady i kilka wskazówek

  Czy wiesz, że według badań, rekruter analizuje curriculum vitae kandydata przeciętnie przez 6 sekund?

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  6 kroków do zbudowania marki osobistej i pozyskania pracy marzeń

  Marka osobista definiuje Twój wizerunek, buduje reputację, wpływa na emocje ludzi, którzy z Tobą przebywają, na relacje i właściwie całe życie.

  Czytaj więcej
 • Sales HR

  Jakich języków obcych warto się uczyć? Sposób na dobrze płatną pracę

  85 proc. Polaków uważa, że znajomość języków obcych innych niż angielski znacznie ułatwiłaby im znalezienie dobrze płatnej pracy.

  Czytaj więcej