- Klient
- Północnoamerykańska firma z fabryką w Małopolsce
- Branża
- Produkcja (branża niszowa)
- Wyzwanie
- Dotarcie do kluczowej osoby pracującej u lidera rynku, z zachowaniem pełnej poufności
- Stanowisko
- Dyrektor Sprzedaży
- Czas realizacji
- 2 miesiące negocjacji do podpisania umowy
Klient i wyzwanie
Północnoamerykańska firma produkcyjna z fabryką w Małopolsce zleciła SalesHR pozyskanie Dyrektora Sprzedaży. Branża była wyjątkowo niszowa — w Polsce działały wówczas trzy firmy tego typu, a u lidera rynku pracowała osoba, która doskonale znała środowisko, w którym klient planował duże inwestycje.
Problem: do takiej osoby nie prowadzi żadne ogłoszenie, a proces musiał pozostać całkowicie poufny.
Co zrobiliśmy
Do docelowego kandydata dotarliśmy przez naszą sieć kontaktów — poprzez osobę, która go znała. Do pierwszej rozmowy przygotowaliśmy się szczególnie starannie, bo wiedzieliśmy, że szansa będzie jedna. Kandydat początkowo oponował, ostatecznie jednak wyraził zainteresowanie ofertą.
Przez cały proces pośredniczyliśmy w negocjacjach na linii przyszły pracodawca–kandydat, utrzymując wysoki poziom poufności po obu stronach.
Rezultat
Po dwóch miesiącach rozmów umowa została podpisana. Dołączenie tej osoby uruchomiło lawinę: firma dynamicznie rozpoczęła rekrutacje na kolejne stanowiska i wyrasta na lidera swojej branży w Europie.
Wniosek
W niszowych branżach o sukcesie decyduje nie liczba CV, ale umiejętność dotarcia do konkretnej osoby i przeprowadzenia jej przez poufny proces — od pierwszej rozmowy po negocjacje warunków. Tak działa rekrutacja poufna i headhunting w SalesHR.