W swojej pracy na co dzień mamy przyjemność rozmawiać z wieloma osobami, które szukają pracy. Zdarza się tak, że kandydaci mają wyższe oczekiwania niż to co obecnie możemy im zaproponować. Bardzo ważną zasadą, jaką się kierujemy jest utrzymywanie kontaktu z takimi osobami. Branża rekruterska jest niesamowicie dynamiczna, a nowe oferty pojawiają się z dnia na dzień. Jakiś czas temu prowadziliśmy rekrutację na stanowisko Specjalisty ds. implementacji systemów IT dla jednej z firm, zajmującej się tworzeniem systemów ATS, które usprawniają pracę rekruterów.

Stanowisko nie należało do łatwych, klientowi zależało na biegłości dwóch języków obcych, oraz kilkuletnim doświadczeniu na podobnym stanowisku. Swoje poszukiwania rozpoczęliśmy od kandydata, kontaktowanego kilka miesięcy wcześniej w kontekście innego stanowiska, którego doświadczenie i umiejętności pokrywały się z oczekiwaniami firmy. Niestety kandydat podjął już pracę i w najbliższym czasie nie zamierzał jej zmieniać. Wspomniał jednak, że ma kolegę, który mógłby być zainteresowany.

Po umówieniu się na rozmowę, byliśmy zachwyceni. Kandydat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Został wysłany na rozmowę rekrutacyjną, a po dwóch dniach otrzymał ofertę pracy. Ta sytuacja pokazuje, że warto pozostawać w stałym kontakcie z kandydatami, nawet jeśli na ten moment nie jesteśmy w stanie im pomóc. Drogą poleceń można znaleźć idealnego kandydata.

Zobacz także

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zapytania ofertowe:

kontakt@saleshr.pl

Telefon dla pracodawców:

+48 737 176 317

Napisz do nas

Pełna treść zgody.
Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PRIORITY SALE ul. Kazimierza Odnowiciela 14, 31-481 Kraków NIP: 7342730461 (Administrator danych), w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego własnych usług i produktów. Obowiązek informacyjny zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016): informacje o przetwarzaniu przez nas danych, jak również o prawach osób, których dane dotyczą znajdują się w naszej Polityce Prywatności.