Coaching biznesowy może zainteresować wszystkich przedsiębiorców chcących osiągać lepsze wyniki. Wsparcie dobrego trenera biznesowego pomaga uwolnić potencjał pracowników, co przekłada się na efektywniejsze i szybsze realizowanie założonych celów. Sprawdź, co dokładnie może Ci zaoferować biznes coaching.

Na czym polega coaching w biznesie?

Zawód coacha jest stosunkowo młody — intensywny rozwój zaliczył pod koniec XX wieku. Praca coacha polega na wspieraniu jednostek w ich osobistym rozwoju. Trener odgrywa rolę mentora, wspiera i motywuje, inspirując podopiecznych do lepszego wykorzystywania własnych umiejętności i osiągania wymarzonych celów.

Coaching biznesowy działa na podobnej zasadzie, ale z istotnymi różnicami. W tym wypadku trener skupia się na celach firmy — pomaga w ich realizacji poprzez szkolenia dla przedsiębiorców i pracowników. Trener biznesowy wspiera właścicieli firm w realizacji opracowanej strategii i dążeniu do wyznaczonych celów, a do tego skupia się na szlifowaniu umiejętności i talentów osób zatrudnionych w firmie.

Jak wygląda biznes coaching w praktyce?

W odróżnieniu od standardowych szkoleń i warsztatów coaching biznesowy nie przebiega schematycznie. Trener nie wygłasza zaplanowanych wcześniej treści, a zamiast tego buduje relację z uczestnikami szkolenia, by ich zaangażować i zachęcić do rozwoju.

  • Coaching biznesowy to nie puste hasła, a indywidualne podejście do uczestników szkolenia.
  • Poprzez budowanie partnerskiej relacji trener biznesowy motywuje pracowników i zwiększa ich zaangażowanie.
  • Coach biznesu dopasowuje się do potrzeb i oczekiwań osób, z którymi współpracuje, pomagając im odkryć własne zasoby i ograniczenia, co ułatwia rozwój.
  • Trener biznesowy nie narzuca własnego zdania i nie podaje gotowych rozwiązań.

Kiedy firmie przydaje się biznes coaching?

Coach biznes może wprowadzić funkcjonowanie firmy na nowy, wyższy poziom. Szkolenia doświadczonych trenerów nie tylko przyspieszają osiąganie wyznaczonych celów w firmie, ale także poprawiają funkcjonowanie całego zespołu. Coaching biznesowy jest szczególnie polecany przedsiębiorcom, którzy chcą usprawnić działanie swojego biznesu, poprawić komunikację w firmie i podjąć się realizacji nowych celów.

  • Dobry coach biznesowy wie, jak podnieść zaangażowanie pracowników i zachęcić ich do dzielenia się swoimi umiejętnościami.
  • Dobre relacje między pracownikami i świetna komunikacja w firmie również mogą być efektem współpracy z trenerem biznesowym. Działania coacha biznesu zwiększają efektywność pracowników i mogą korzystnie wpływać na ich poziom zadowolenia z pracy oraz motywację.
  • Coaching biznesowy pozytywnie wpływa na rozwój biznesu, a także poprawia organizację i komunikację wewnątrz firmy.
  • Trener biznesowy może współpracować zarówno z właścicielami dużych firm, jak i małych przedsiębiorstw. Oferuje także cenne wsparcie dla autorów start-upów, menedżerów i osób planujących otworzyć własny biznes.

Coaching biznesowy — cena

Trener biznesowy w swojej pracy sięga po różne techniki, między innymi konsulting, mentoring, coaching i szkolenia. Im bardziej doświadczony coach, tym wyżej będzie cenił swoje usługi, jednak to właśnie dobry trener jest kluczem do sukcesu.

Ceny biznes coachingu są dość zróżnicowane. Jedna sesja z trenerem biznesowym może kosztować od 500 do nawet 2000 zł. Niższe stawki usług wskazują często na mniejsze doświadczenie. Z kolei szkolenia dla zespołu kilku bądź kilkunastu osób mogą kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy.

Przy wyborze coacha biznesowego warto kierować się jego doświadczeniem i osiągnięciami. To zawód, w którym samo wykształcenie to za mało — liczą się również indywidualne umiejętności i cechy, które trener biznesowy wykorzystuje w swojej pracy. W wyborze coacha biznesu pomocne mogą okazać się także opinie klientów.

Zobacz także

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zapytania ofertowe:

kontakt@saleshr.pl

Telefon dla pracodawców:

+48 737 176 317

Napisz do nas

Pełna treść zgody.
Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PRIORITY SALE ul. Kazimierza Odnowiciela 14, 31-481 Kraków NIP: 7342730461 (Administrator danych), w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego własnych usług i produktów. Obowiązek informacyjny zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016): informacje o przetwarzaniu przez nas danych, jak również o prawach osób, których dane dotyczą znajdują się w naszej Polityce Prywatności.