Najważniejszym zasobem firmy są jej pracownicy. Odpowiednio wdrożeni i zmotywowani mogą przyczynić się do dynamicznego rozwoju oraz biznesowego sukcesu przedsiębiorstwa. Jak poprawnie przeprowadzić proces rekrutacyjny, aby do Twojego zespołu trafili najlepsi specjaliści? Co zrobić, aby przebieg rekrutacji nie był nadmiernym obciążeniem dla całej organizacji? W tym artykule przedstawimy 5 argumentów, dla których warto to zadanie oddelegować agencji doradztwa personalnego Sales HR.

Zobacz, dlaczego warto zlecić proces zatrudnienia agencji rekrutacyjnej Sales HR

1. Wysoka jakość pozyskanych talentów

Nasi specjaliści poszukują talentów, korzystając z aż 16 źródeł. Posiadamy własną sieć kontaktów, jesteśmy proaktywni, przejmujemy inicjatywę w relacjach z kandydatami, korzystamy z nowoczesnych technologii. To wszystko pozwala dotrzeć do osób najlepszych na rynku. Bardzo często są to pracownicy nieposzukujący aktywnie pracy i z sukcesami zawodowymi.

Dostarczymy do Twojej firmy kandydatury idealnie dopasowane do wymogów stanowiska oraz kultury organizacyjnej firmy. Dzięki tak skutecznym rekrutacjom, nie będziesz się martwić problemem rotacji pracowników.

2. Krótszy czas zamykania projektów rekrutacyjnych

Jeśli masz dość przedłużających się w nieskończoność rekrutacji, wakatów, których nie sposób zapełnić oraz wciąż rosnących kosztów związanych z pozyskiwaniem nowych pracowników, oddeleguj rekrutację agencji HR. Dzięki temu będziesz mieć kontrolę nad wydatkami oraz dostaniesz gwarancję zamknięcia całego procesu w określonym terminie. W przypadku współpracy z Sales HR czas realizacji projektu rekrutacyjnego waha się od 2 do 6 tygodni.

3. Optymalizacja całego procesu rekrutacji i wsparcie merytoryczne

Współpracując z ekspertami agencji rekrutacji Sales HR zyskujesz dostęp do specjalistycznego know-how. Możesz liczyć na nasze wsparcie w zakresie wdrażania narzędzi HR czy przygotowania organizacji na zmiany i reorganizacje związane z personelem. Jeśli będziesz tego potrzebować, dostaniesz konkretne rekomendacje, jak zarządzać i pracować z zespołem, aby rozwijać talenty poszczególnych pracowników i umacniać pozycję rynkową firmy.

4. Zgodność z przepisami prawa

Rekrutacja pracowników niesie ze sobą różne zobowiązania prawne. Nieprzestrzeganie przepisów z zakresu prawa pracy czy prawa o ochronie danych osobowych niesie ryzyko kar finansowych nałożonych przez stosowne organy na firmę. Dlatego też współpraca z profesjonalną agencją rekrutacyjną, taką jak Sales HR, będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich organizacji prowadzących działalność w różnych obszarach geograficznych, gdzie obowiązują miejscowe przepisy prawa. To również dogodne wyjście dla firm nieposiadających własnego działu prawnego.

5. Budowanie pozytywnego wizerunku firmy jako pracodawcy (Employer Branding)

Doskonale wiemy, jak ważny jest pozytywny wizerunek firmy na rynku pracy. Dzięki odpowiedniemu Employer Brandingowi do organizacji trafiają najlepsi specjaliści, którzy chętnie polecają ją swoim znajomym. Jako Twój partner HR zadbamy o najwyższe standardy komunikacji z kandydatami, aby Twoja firma była postrzegana jako przyjazna, atrakcyjna dla pracowników. Będziemy Twoim ambasadorem na rynku pracy.

Co możesz stracić decydując się na samodzielną rekrutację?

Nieefektywnie prowadzona rekrutacja może narazić Cię na wiele negatywnych konsekwencji:

  • znaczne koszty finansowe oraz operacyjne związane z przyciąganiem niewłaściwych kandydatów i/lub zatrudnieniem niewłaściwej osoby
  • spadek produktywności i morale pracowników, gdy w zespole znajdzie się osoba nie dopasowana do stanowiska pracy
  • negatywny wpływ wysokiej rotacji pracowników na markę pracodawcy.

Podsumowanie

Korzyści biznesowe płynące z oddelegowania procesu rekrutacji agencji Sales HR będą stanowić Twoją przewagę konkurencyjną na rynku. W krótkim czasie dostarczymy do Twojej firmy najlepszych specjalistów, doskonale dopasowanych do wymogów stanowiska, a Ty będziesz mógł/mogła skupić się na rozwijaniu swojego biznesu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Duża rotacja pracowników w firmie – jakie są jej przyczyny?
Jawne wynagrodzenia w ofertach pracy – czy warto?

Zobacz także

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zapytania ofertowe:

kontakt@saleshr.pl

Telefon dla pracodawców:

+48 737 176 317

Napisz do nas

Pełna treść zgody.
Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PRIORITY SALE ul. Kazimierza Odnowiciela 14, 31-481 Kraków NIP: 7342730461 (Administrator danych), w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego własnych usług i produktów. Obowiązek informacyjny zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016): informacje o przetwarzaniu przez nas danych, jak również o prawach osób, których dane dotyczą znajdują się w naszej Polityce Prywatności.