Z usług firm rekrutacyjnych korzystają zarówno kandydaci, jak i pracodawcy. Jednak ci ostatni mają najwięcej do zyskania dzięki skorzystaniu z profesjonalnego wsparcia w pozyskiwaniu pracowników. Współpraca z firmą rekrutacyjną przełoży się na długofalowy sukces biznesowy przedsiębiorstwa oraz pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Firma rekrutacyjna pomoże Ci znaleźć najlepszych kandydatów

Poszukiwanie odpowiednich pracowników to zajęcie żmudne i kosztowne. Przygotowanie całego procesu, a następnie przeprowadzenie go w kilku etapach pochłonie sporo czasu, wysiłku, a i tak nie zyskasz gwarancji, że zatrudniony pracownik sprawdzi się na stanowisku i zostanie w firmie na dłużej.

Może Cię zainteresować:

Jak zaplanować skuteczny proces rekrutacyjny? Część 1.

Planowanie procesu rekrutacyjnego. Część 2.

Jeśli jednak zdecydujesz się skorzystać z usług firmy rekrutacyjnej, otrzymasz wszechstronne wsparcie. Przede wszystkim, na Twoje biurko trafią pieczołowicie wyselekcjonowane aplikacje sprawdzonych wcześniej kandydatów. Będą to osoby znakomicie odpowiadające Twoim wymaganiom, zmotywowane do pracy, z doskonałymi referencjami. Zyskasz więc nie tylko czas, ale i gwarancję jakości kandydatur.

Korzystanie z usług firm rekrutacyjnych to również oszczędność pieniędzy

Na pewno zależy Ci na tym, aby ciąć koszty w firmie, a nie je generować. Może myślisz, że przeprowadzenie rekrutacji nowych pracowników wcale nie jest takie skomplikowane i doskonale sobie z tym poradzisz. Usługi agencji rekrutacyjnej są Ci zupełnie niepotrzebne. Jednak to tylko pozory. Tak naprawdę możesz dużo więcej stracić niż zyskać. Oddelegowanie zadań związanych z rekrutacją wewnętrznemu działowi kadr spowoduje opóźnienie realizacji innych obowiązków, którymi ci pracownicy zajmują się na co dzień.

Ponadto, narażasz swoją firmę na koszty nieudanej rekrutacji. Jeśli do pracy zostanie przyjęty pracownik, który wkrótce zrezygnuje z posady bądź okaże się niewystarczająco dopasowany do zadań na danym stanowisku, Twoja firma straci nie tylko pracownika, ale i pieniądze włożone w proces rekrutacji.

Tymczasem profesjonalna firma rekrutacyjna, dzięki swojemu doświadczeniu i wyspecjalizowanym narzędziom ogranicza ryzyko złych decyzji personalnych do minimum.

Bardzo dużym plusem podjęcia współpracy z agencją doradztwa personalnego jest również fakt, że często płacisz jej dopiero w momencie, gdy uda się jej pozyskać nowego pracownika. Za sama selekcję CV nie należy się wynagrodzenie, więc tak naprawdę nic nie ryzykujesz.

Pozytywny wizerunek Twojej firmy

Na rynku pracy dobra opinia jest na wagę złota. Pewnie już nie raz zdarzyło Ci się czytać negatywne komentarze na temat Twojej konkurencji. Współpraca z firmą rekrutacyjną jest jednym ze sposobów na uniknięcie tego rodzaju sytuacji. Agencja nie tylko reprezentuje Twoją firmę w kontaktach z kandydatami, ale jest również ambasadorem jej marki jako pracodawcy. Dzięki dbałości o sprawną komunikację rekruterów z kandydatami cały proces staje się przejrzysty i klarowny dla wszystkich jej uczestników. Osoby starające się o pracę będą przekonane, że w Twojej firmie obowiązują jasne warunki zatrudnienia, a każdy pracownik już na samym początku zyska wiedzę, co należy do jego obowiązków.

Nadal to Ty decydujesz o tym, kogo przyjmiesz do pracy

Dlaczego warto korzystać z usług firm rekrutacyjnych? Agencje doradztwa personalnego po prostu są dużym wsparciem dla pracodawców. Ich zadaniem jest nie tylko selekcja kandydatów, ale doradztwo w strategicznych dla firmy obszarach. Zawsze możesz zwrócić się z pytaniem np. o sposób udoskonalenia procesów zarządzania pracownikami. Z pewnością dostaniesz szereg rekomendacji, które będziesz mógł wprowadzić od zaraz.

Zatrudnienie agencji rekrutacyjnej nie jest równoznaczne z utratą przez Ciebie kontroli nad tym, kogo przyjmujesz do swojej firmy i na jakich warunkach. Powinieneś wiedzieć również o tym, że usługi rekrutacyjne są dopasowane do Twoich oczekiwań. Już na samym początku ustalacie, jak ma taka współpraca wyglądać. Po przedstawieniu kandydatur zawsze będziesz miał czas na zastanowienie, czy chcesz zatrudnić konkretnego kandydata, czy jednak poszukiwania powinny trwać dalej.

Kilka słów podsumowania

Usługi rekrutacyjne to inwestycja, a nie zbędny wydatek. Jeżeli zależy Ci na zatrudnieniu najlepszych specjalistów, którzy mogą przesądzić o sukcesie biznesowym firmy, współpraca z agencją będzie najlepszym posunięciem. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, a w dodatku pozytywny wizerunek Twojego przedsiębiorstwa jako pracodawcy będzie działał na Twoją korzyść jeszcze długo po zakończeniu pracy firmy rekrutacyjnej.

 

Zobacz także

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zapytania ofertowe:

kontakt@saleshr.pl

Telefon dla pracodawców:

+48 737 176 317

Napisz do nas

Pełna treść zgody.
Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PRIORITY SALE ul. Kazimierza Odnowiciela 14, 31-481 Kraków NIP: 7342730461 (Administrator danych), w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego własnych usług i produktów. Obowiązek informacyjny zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016): informacje o przetwarzaniu przez nas danych, jak również o prawach osób, których dane dotyczą znajdują się w naszej Polityce Prywatności.