Zatrudnienie agencji rekrutacyjnej to już nie nowe rozwiązanie na polskim rynku pracy, jednak wciąż wiele firm woli przeprowadzać procesy pozyskiwania pracowników samodzielnie. Nie decydują się na outsourcing z obawy przed kosztami oraz utratą kontroli nad przebiegiem całego projektu. Czy słusznie? W tym artykule przedstawimy 5 oznak, że potrzebujesz agencji rekrutacyjnej i co zyskasz dzięki nawiązaniu takiej współpracy.

1. Twoja firma mierzy się z dużą rotacją pracowników

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że pozyskanie, a następnie wdrożenie nowego pracownika to dla firmy spory koszt. Ponadto, częste zmiany personalne negatywnie wpływają na efektywność działania zespołu i obniżają jego morale. Duża rotacja pracowników jest zatem zjawiskiem wysoce niepożądanym. Zatrudnienie firmy rekrutacyjnej pomoże ten problem rozwiązać. Doświadczeni konsultanci dostarczą do Twojej firmy kandydatów, którzy idealnie wpasują się w profil stanowiska, będą odznaczać się wysoką motywacją i odpowiednimi kwalifikacjami. Współpracując z agencją pracy zyskasz także wiedzę, jak poprawić procesy w firmie, by zatrzymać pracowników na dłużej.

2. Proces rekrutacji przeciąga się w nieskończoność

Na Twoje ogłoszenie zgłaszają się nieodpowiednie osoby? Jesteś zawiedziony małą ilością aplikacji? A może selekcja, umawianie spotkań lub proces decyzyjny stanowią wąskie gardło projektu rekrutacyjnego? Skorzystanie z usług agencji doradztwa personalnego to gwarancja zamknięcia rekrutacji w określonym przedziale czasowym (w przypadku Sales HR – od 2 do 6 tygodni). Oddelegowanie procesu na zewnątrz odciąży Twoich pracowników i sprawi, że zatrudnianie nowych, kompetentnych osób będzie efektywne i przyjemne.

3. Ponosisz duże koszty związane z samodzielną rekrutacją

Jeżeli wydatki na publikowanie i promocję ogłoszeń nie przynoszą zysku w postaci wysokiej jakości kandydatur, które mogą przełożyć się na zatrudnienie pracownika na dłużej – outsourcing procesu rekrutacji będzie najlepszym rozwiązaniem. Profesjonalna agencja rekrutacyjna posiada nie tylko rozbudowaną sieć kontaktów, własną bazę kandydatów, ma również sprawdzone sposoby na dotarcie do odpowiednich osób. Co więcej, koszt usługi ustalany jest na początku współpracy, zatem z góry wiesz, jaki budżet przeznaczyć na pozyskanie do załogi kompetentnych, świetnie rokujących pracowników.

4. Chcesz zatrudnić więcej niż jednego pracownika

Twój biznes rośnie, planujesz stworzyć nowy zespół lub departament firmy? A może istniejący dział potrzebuje wsparcia kilku nowych osób? Jeżeli rekrutacja jednego pracownika zabiera Ci sporo czasu, to wyobraź sobie, jak wiele Twoich zasobów pochłonie pozyskanie kilku lub kilkunastu członków załogi. W tej sytuacji zatrudnienie agencji rekrutacyjnej sprawdzi się najlepiej. Selekcja i rekrutacja pracowników na wiele różnych stanowisk jednocześnie to chleb powszedni dla takich firm. Ponadto, narzędzia, jakimi dysponują, pozwalają im maksymalnie zoptymalizować cały proces.

5. Potrzebujesz pracowników o nietypowych lub szczególnie pożądanych na rynku kompetencjach

Konkurencja między pracodawcami np. o specjalistów z branży IT lub managerów wysokiego szczebla jest bardzo duża. W takich przypadkach rekrutacja zazwyczaj musi zacząć się od dotarcia do osób, które wcale nie poszukują aktywnie pracy i jednocześnie odnoszą sukcesy zawodowe. Jest to zadanie, które należy oddać profesjonalnej agencji, specjalizującej się w metodach Direct Search. Dzięki takiej decyzji zyskasz przewagę rynkową w postaci nowych, utalentowanych i idealnie dopasowanych do Twoich wymagań pracowników.

Podsumowanie

Firma rekrutacyjna nie tylko pomaga zatrudnić odpowiednich pracowników czy umożliwia dotarcie do najlepszych specjalistów. Staje się ona również ambasadorem Twojej firmy na rynku pracy. Zyskujesz dzięki temu wizerunek, który w znaczny sposób przyczyni się do lepszych rekrutacji w przyszłości. Ponadto, decydując się na outsourcing procesów rekrutacji, minimalizujesz ryzyko nietrafionych decyzji personalnych oraz rotacji pracowników, a tym samym – oszczędzasz czas i pieniądze.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Outsourcing procesów rekrutacji – dla kogo i po co?
4 sposoby na przyspieszenie procesu rekrutacji oraz selekcji

Zobacz także

Jak możemy Ci pomóc?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zapytania ofertowe:

kontakt@saleshr.pl

Telefon dla pracodawców:

+48 737 176 317

Napisz do nas

Pełna treść zgody.
Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PRIORITY SALE ul. Kazimierza Odnowiciela 14, 31-481 Kraków NIP: 7342730461 (Administrator danych), w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego własnych usług i produktów. Obowiązek informacyjny zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016): informacje o przetwarzaniu przez nas danych, jak również o prawach osób, których dane dotyczą znajdują się w naszej Polityce Prywatności.